TOPlist

Hra PixWords – hlavolam se slovy, který vám dá zabrat

Hra PixWords nápověda k obrázkům

Jistě si mnozí z vás pamatují na hru Flappy Bird, která ihned po svém umístění na Google Play zaznamenala raketový nástup. Její další osud ale vynecháme a spíše se pokusíme přirovnat její začátek ke hře PixWords, která se rozmáhá v našich krajích opravdu ve velkém.

PixWords320

Oč jde? PixWords je jednoduchá hra nebo spíše hlavolam, ve kterém musíte uhádnout slova v křížovce. K rozluštění je vždy přiřazen nějaký obrázek, který by vám měl poskytnout odpověď, ale spíše se chová jako takový nástřel, protože mnohdy je odpověď dosti odlišná, než může prvně z obrázku vypadat. Obrázky neznázorňují pouze nějaký předmět, ale také například nějakou vlastnost nebo pojem. Hra je rozdělena do několika úrovní, přičemž v každém jsou 4 slovíčka, která musíte uhodnout. Celkově databáze čítá něco přes 350 úrovní, takže se nebojte, že byste hru brzy dohráli. Pokud byste přeci jen dokázali dokončit všechny úrovně, můžete si vybrat jiný jazyk a začít znovu. Na výběr máte celkem 19 jazyků a mezi nimi nechybí samozřejmě čeština, angličtina, němčina nebo například ruština.

1900062_758576247488908_1792009963_n

Tento hlavolam vám umožní si opravdu efektivně rozšířit slovní zásobu, ale buďte si jistí, že vám i několikrát pořádně zatopí. PixWords se poslední dny raketově rozrůstá a vývojáři ze studia Black Maple Games chystají pro hru aktualizace, které počet úrovní ještě navýší. Náročnost hledání správného slova přinutila hráče z ČR vytvářet skupiny na sociální síti Facebook a zde si desítky tisíc hráčů navzájem pomáhají a radí jednotlivá slova do hlavolamu. To jen dokazuje, jak tato hra zaznamenává velký nárůst na oblibě. Pokud byste nechtěli využít rad ostatních a přesto jste nemohli přijít na správné slovíčko, můžete si pomocí peněz koupit jednu ze tří nápověd – odkrytí prvního písmene, odkrytí náhodného písmene a odstranění špatných písmen z nabídky pro tvorbu kombinací. Ze začátku dostanete nějaké peníze zdarma, jenže ty jistě brzy dojdou a tak je zde forma mikrotransakcí a peníze si tak můžete zakoupit, ale s trochou snahy a pomocí ostatních hráčů, tuto možnost asi nevyužijete. Sám jsem hru vyzkoušel a mohu ji jedině doporučit. Oceňuji hlavně velkou náročnost jednotlivých hlavolamů a časté zapeklité odpovědi. Hra je ke stažení zdarma a dostupná pro Android 2.3 a vyšší s velikostí 50 MB. Pokud jste již hru hráli, pochlubte se nám, v jaké úrovni se nacházíte.

PixWords™
PixWords™

Pixwords odpovědi

K článku přikládáme také velkou databázi obrázků ze hry s odpověďmi. Je však nutné podotknout, že i přes obsah více než 500 obrázků nemusíte nalézt svůj hledaný. Pokud se tak opravdu stane, neváhejte se zeptat v komentářích. Nápovědu si můžete i stáhnout v celé verzi nebo rozdělené.

Kam dál v Pixwords? 

Souhrn nápověd a alternativ naleznete v samostatném článku PixWords. Aktualizace 2017: nebo nově všechny díly Pixwords pomocí cool vyhledávacího políčka, stačí vám znát jen některá písmena, zbytek doplníte ** a vyplivne vám výsledek.

 

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (342)