Android Halloween: 10 nejlepších strašidelných her

halloween murder room hra

Halloween je v Česku spojen spíše s dušičkami, které mají zcela jiný význam a poslání než oblíbený americký svátek. Přesto se hlavně v posledních letech těší čím dál větší oblibě. A kdy jindy než na Halloween je třeba trochu toho mrazivého vzrušení a příjemného pocitu strachu. Pokud letos nezavítáte do kina na jeden z mnoha hororů, můžete si Halloween zpestřit jednou z deseti strašidelných her, které potěší milovníky všech žánrů.

Dark Echo

Častokrát je mnohem strašidelnější to, co není vidět. Přesně s tímto konceptem pracuje minimalistická hra Dark Echo, která nejenže je nesmírně chytlavá, navíc z ní i pěkně zamrazí. Aplikace je postavená na vizualizaci zvuku odrážejícího kroky hráče i jeho nepřátel, v cestě stojících předmětů a celou echolokaci doplňuje strach vzbuzující hudba. Ideální pro hráče, kteří si chtějí Halloween užít se strašidelnou hrou, ale holdují minimalistickému konceptu.

Dark Echo Trailer

Dark Echo Trailer

Dark Echo
Dark Echo

Dark Meadow: The pact

V trochu náročnější hře na hardware se ocitáte v opuštěné nemocnici. Důkladně procházíte pokoje, snažíte se zjistit užitečné informace a mezitím se ještě musíte ubránit různým démonům. Klasický hororový námět skvěle doplňují prvky RPG, a ačkoli hra nevyleká každého, je přesto zajímavým a bezplatným zpestřením noci Halloween.

Deluxe Edition – The Dark Meadow Teaser Trailer

Deluxe Edition - The Dark Meadow Teaser Trailer

Dark Meadow: The Pact
Dark Meadow: The Pact

Dim Light

A u nemocnic, které mají hororoví tvůrci zvlášť v oblibě, ještě chvíli zůstaneme. Velmi pozitivně hodnocená designovka Dim Light si hraje s konceptem tmy a kuželovitého světla baterky. Vaším úkolem je postupně se proplétat různými pokoji, z nichž některé poslouží jako brána do dalšího levelu, zatímco při vstupu do jiných vás čeká jistá smrt. Baterku ovládáte vy a můžeme vám zaručit, že v doprovodu strašidelných zvukových efektů budete s kuželem kmitat sem a tam po celou hru.

” Dim Light ” game trailer

" Dim Light " game trailer

Dim Light
Dim Light

Dungeon Nightmares

Dungeon Nightmares vaše srdce opravdu nijak šetřit nebude. Pokud jste měli doposud pocit, že jsme ve výběru poněkud jemní, rozhodně nevynechejte tuto aplikaci. Úkol zní jasně: přežívat jednu noc za druhou v šíleně mrazivé kobce. Samozřejmě v doprovodu mnoha zneklidňujících překvapení, která se navíc ve hře stupňují. Při čekání na další lekanec sbíráte mimo jiné svíčky pro ozařování cesty a nápovědy pro další postup. Hra je k dispozici ve free verzi i za peníze.

Official Dungeon Nightmares Launch Trailer (iOS/Android)

Official Dungeon Nightmares Launch Trailer (iOS/Android)

Dungeon Nightmares Free
Dungeon Nightmares Free

Eyes

Vloupejte se do starého a temného domu, ukradněte schované tašky napěchované penězi a vyklouzněte nepozorovaně ven. Jednoduché, že? Až na nepodstatný fakt, že v domě zcela nečekaně straší. Pokud se k vám duch dostane příliš blízko, je automaticky po vás. Kde se zrovna nachází poznáte nejen díky strach nahánějící hudbě, ale i pohybujícímu se nábytku. Pak už nezbývá než utíkat opačným směrem seč vám nohy stačí.

Eyes: the horror game – gameplay

Eyes: the horror game - gameplay

Eyes: Scary Thriller - Creepy Horror Game
Eyes: Scary Thriller - Creepy Horror Game

Five Nights at Freddy’s 4

Jakákoli z předešlých verzí této hry stojí za vyzkoušení, číslo 4 je však nejnovějším přírůstkem do rodinky lekacích her. Čtvrtý díl populární franšízy vám sáhne opravdu až na dno duše a probudí dávno zapomenuté dětské strachy. Koncept využívá známého strachu z dětství, kdy každý z nás měl pocit, že náš pokoj ukrývá pod postelí i ve skříni ta nejhorší monstra. Samozřejmě také za nebohé dítě hrajete a k ochraně vám slouží pouze kužel světla z baterky a přebíhání mezi postelí, skříní a dveřmi. Přejeme zábavný Halloween a nezapomeňte si koupit noční světýlko.

Five Nights at Freddy’s 4 Trailer

Five Nights at Freddy's 4 Trailer

Five Nights at Freddy's 4 Demo
Five Nights at Freddy's 4 Demo

Horror Escape

Záměrně se vyhýbající lekacímu aspektu je hra Horror Escape zajímavou alternativou pro ty, kteří dají přednost více promyšlenému hororovému zážitku a moc neholdují klasickým lekačkám. Chytré hádanky a složité mini-skládačky zvyšují svou náročnost, čím dál se ve hře ocitáte. Celé prostředí spolu s děsivě vtíravým soundtrackem navodí tu správnou Halloween atmosféru, aniž by člověk musel nutně vyletět z kůže.

Horror Escape Android GamePlay Trailer (HD)

Horror Escape Android GamePlay Trailer (HD)

Horror Escape
Horror Escape

Limbo

Velmi oblíbená puzzle hra Limbo je jakási procházka znepokojivým světem stínů. S přerostlými pavouky připravenými zaútočit není trnitá cesta plná řešení úkolů žádný med. Zvládnete dovést chlapečka až na konec cesty? Limbo sice není v žebříčku strašidelnosti nijak vysoko, přesto je to klasika, která stojí za vyzkoušení.

Limbo Theatrical Game Trailer 2012 [HD]

Limbo Theatrical Game Trailer 2012 [HD]

Murder Room

Ve hře Murder Room se nenacházíte ve zrovna nejpříjemnější situaci. Ve stejné místnosti někdo právě bezstarostně řeže do už tak zbídačeného těla motorovou pilou a logicky, pokud nechcete být další na řadě, musíte prchnout. A to co nejrychleji. Klikání na objekty vám přinese různé nápovědy a vybavení k útěku před sériovým vrahem. Hra je místy opravdu náročná, frustrující a zrovna tak i děsivá.

Murder Room Chapters 1-4 *Re-Edited* Due to previous editing making the video too dark.

Murder Room Chapters 1-4 *Re-Edited* Due to previous editing making the video too dark.

Murder Room
Murder Room

Slender Rising free

Výběr strašidelných her na Halloween zakončuje známý Slenderman. Sami tvůrci doporučují hru hrát se sluchátky, ve tmě a pokud možno sami. My se přikláníme k variantě aspoň jedno z výše zmíněných kriterií vynechat, pokud se máte aspoň trochu rádi. Napínavá hra nabízí jedinečnou hororovou atmosféru a v mobilu žádného horor fandy by neměla chybět.

https://www.youtube.com/watch?v=Rdt7clh7LcY

Slender Rising Free
Slender Rising Free

Jaká je vaše nejoblíbenější hororová hra pro letošní Halloween? Dejte nám vědět do komentářů.

halloween android aplikace 10 hororovky
Zdroj: Gamezebo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek