Android a grafenová baterie. Objevily se specifikace Huawei P40 (Pro)

uniklé specifikace Huawei P40

Zdá se, že už známe odpověď na otázku, jestli bude i v budoucích telefonech Huawei přítomen systém Android. Tedy alespoň v nejvýkonnějších vlajkových lodích v roce 2020. Napovídají to uniklé specifikace Huawei P40, mezi kterými je mimo jiné zmíněn právě i tento americký operační systém. Známý spor mezi USA a čínským výrobcem zatím není ani zdaleka vyřešený a aktuální nejistý stav nadále stojí jen na prodlužovaných výjimkách pro vzájemné obchodování mezi Huawei a americkými firmami v čele s Google. Nejistota je znát mimo jiné právě na výbavě poslední vlajkové řady P30. Ta je sice v rámci nadstavby EMUI vybavena Androidem, ale už ne důležitými Službami Google Play. I proto je velkou otázkou posledních týdnů, zda Huawei do svých budoucích telefonů s americkým systémem počítá, nebo vsadí na nově vyvíjený Harmony OS. Poslední zprávy naznačily, že čínský výrobce vlastní systém nasadí jen do levnějších modelů. Chystaný stroj P40 by v tom mohl udělat jasno.

zákaz huawei výjimka

Za uniklými specifikacemi stojí Twitterový uživatel Yash Raj Chaudhary. Na první spekulativní vlnu obsahuje jeho příspěvek poměrně hodně konkrétních informací. V následujících komentářích dokonce autor doplnil, že by mělo snad jít o model P40 Pro (proto ta závorka v nadpisu). Výčet začneme OLED obrazovkou. Ta by měla mít 6,5 palce, 120 Hz obnovovací frekvenci, rozlišení 2K a zahnutí minimálně na jedné straně. A také asi byla při jejím designování použita brokovnice, protože má mít údajně dvojitý průstřel pro selfie kamery. Displej by měl zabírat 98 % přední plochy telefonu.

Grafenová baterie ve vlajkové lodi

Na zadní straně by měl být k nalezení pětinásobný fotoaparát, což napovídá údajné použití Leica Penta. Sestava senzorů by měla být 64MP Sony IMX686 1/1.7 + 20MP ultraširoký + 12 MP telefoto + makro + ToF. Pět fotoaparátů už dnes asi není nic překvapivého, ale druh baterie by být mohl. Huawei údajně hodlá vsadit na grafenovou technologii. Díky tomu bude schopný vyrobit baterii o kapacitě 5 500 mAh s velikostí pouhých 75 % oproti běžné Li-Ion. Tu navíc bude možné díky 50W flash charge plně nabít za pouhých 45 minut.

Zatím pochopitelně není jasné, jak důvěryhodné uniklé specifikace Huawei P40 (Pro) jsou, ale oficiální potvrzení by znamenalo minimálně dvě důležité věci. Že Huawei systém Android skutečně neodepsal a že se výrobci konečně pustí do využití grafenové technologie pro výrobu baterií. Obě zprávy by zákazníci jistě vzali pozitivně.

Myslíte, že tak skutečně bude Huawei P40 (Pro) vybavený?

Zdroj: Twitter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)