Android (Google) spustil velkou kampaň proti iMessage

Google Android Apple iMessage kampaň Get The Message

Společnost Google, konkrétně účty a komunikační kanály věnované systému Android, se po krátké době opět ostře opírají do komunikátoru iMessage firmy Apple. Středobodem nově posílené kampaně, do které jsou ještě více zapojeny i různé celebrity či slavné osobnosti, je kritika omezeného posílání a zobrazování zpráv mezi Android zařízeními a zmíněnou aplikací a také snaha dotlačit Apple k používání standardu RCS.

Nátlak, který naposledy Google významněji posilovat v červnu za použití skladby od rappera Drakea, byl nyní dokonce převeden do formy celé webové stránky s názvem kampaně Get The Message. Jsou na ní uvedeny argumenty, proč by měla společnost Apple ustoupit.

Kritizovanou praxí je, že za současného stavu mají zprávy odeslané mezi zařízeními se systémem iOS a Android v aplikaci iMessage jinou barvu (zelenou namísto klasické modré) a chodí podřadně jako běžné SMS. Mezi známé tváře kampaně se řadí například americká herečka a zpěvačka Vanessa Hudgens nebo spoluzakladatel firem OnePlus a Nothing Carl Pei.

Kolika asi lidem píšete na iMessage?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)