TOPlist

Tahle oblíbená funkce Androidů bude ještě lepší! Na co se můžete těšit?

Android Circle to Search
  • Circle to Search momentálně funguje na 100 milionech zařízení
  • Google tuto funkci brzy obohatí o tři skvělé novinky
  • Dvě z nich pocházejí z Google Lens a usnadní práci s textem

Funkce Circle to Search (Vyhledávání zakroužkováním), kterou Google představil při oficiálním debutu vlajkové řady Samsung Galaxy S24, nepřináší nic extra průlomového, ale i přesto se dokázala rychle stát oblíbenou. Vychytávka umožňující vyhledávání objektů na obrazovce jejich zakroužkováním brzy bude ještě o chlup lepší.

Server Android Authority se spojil s uznávaným dataminerem vystupujícím pod přezdívkou AssembleDebug a společně informují o třech nových funkcích pro Circle to Search. V prvé řadě se dočkáme tlačítka pro ukládání snímku oblasti, kterou jsme zakroužkovali. K jednotlivým kopiím se půjde dostat přes záložku „Uloženo“ ve vyhledávači Google.

Screenshot saving coming to Circle to Search

Screenshot saving coming to Circle to Search

Zbylé dvě novinky Circle to Search převezme z aplikace Google Lens, jejich cílem přitom bude usnadnit práci s textem. Po zvýraznění slov či vět bude možné nechat si je přečíst nahlas tlačítkem „Poslechnout“, samotný výběr textu pak zpříjemní tlačítko „Vybrat vše“, které označení všechen detekovaný text v ohraničené oblasti.

Circle to Search v současné době funguje na 100 milionech různých Android zařízeních, do konce roku má v plánu tento počet zdvojnásobit.

Má váš Android telefon Circle to Search?

Zdroj: Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)