Absolutní bomba! Na Android Auto míří hromada aplikací, nechybí YouTube či Zoom

Android Auto nové aplikace
  • Android Auto dozná velkých změn
  • Chystá se pro něj hromada nových aplikací
  • Těšit se můžeme i na chytřejšího Google Asistenta

Kromě hlavních novinek, které si můžete u nás na webu přečíst představila společnost Google na své akci I/O několik dalších super funkcí, které se brzy dostanou ke všem uživatelům a nezapomnělo se ani na Android Auto a Android Automotive. Můžeme se těšit na podporu dalších aplikací, chybět nebudou ani konferenční hovory, takže můžeme schůzky vyřizovat nově i na cestách.

Jak již bylo v řečeno v úvodu, do Android Auto si budeme moci nainstalovat aplikace jako Zoom, WebEx či Microsoft Teams a snadno vyřizovat pracovní schůzky a jiné hovory na cestách. Samozřejmě počítáme jen ty hlasové, jelikož webkamery se masově do aut (zatím) neplánují. Existují však výjimky, třeba nové “éčko” od Mercedesu ji má. Další novou aplikací je The Weather Channel, takže budeme moci dostávat aktuální informace o počasí skrz další apku.

What’s new with Android for Cars

What’s new with Android for Cars

V neposlední řadě se dostane také na Home Asistenta a ovládání chytré domácnosti přímo z infotainmentu našeho vozu nebude problém. Můžeme si například dopředu nastavit termostaty, světla nebo otevřít garáž. S tím souvisí i chytřejší Google Asistent. Díky novým návrhům budeme moci hlasem sdílet svou aktuální polohu nebo kupříkladu odpovídat na zprávy.

Android Auto
Android Auto

Pokud často na někoho čekáte, nebo si prostě jen budete chtít zkrátit dlouhou chvíli, potěší vás integrace aplikace YouTube a některých her, jako například Solitaire či závodní hra Beach Buggy Racing 2. V tuto chvíli není zcela jasné, kdy přesně se novinky do Android Auto dostanou, nemělo by to ale trvat příliš dlouho.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Na kterou aplikaci se nejvíce těšíte?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)