V Android Auto můžete nově nastavit tapety a opět fungují rutiny Google Asistenta

Android Auto tapety

V Android Auto už nově nebude nutné mít jen sterilní černé pozadí, ale Google teď přináší možnost částečné úpravy vzhledu pomocí tapety. Zároveň se také vrací užitečná funkce Google Asistenta, která dříve zmizela. Jak lze měnit vzhled uživatelského prostředí v Android Auto?

Pokud patříte k vášnivím řidičům, tak pro vás dnes má Google dobrou zprávu, jelikož vylepšil a opravil některé vlastnosti Android Auto. Nově je možné nastavit si uživatelské tapety. Vrátila se také schopnost spouštět rutiny Google Asistenta přímo z Android Auto. Nebude tedy problém přímo z automobilu si doma spustit vysavač nebo rozsvítit světla. Rutiny v Android Auto podle všeho fungují jako na jakémkoliv jiném zařízení s Google Asistentem.

Nově je dále možné měnit pozadí uživatelského rozhraní v Android Auto, ale zatím se nejedná o libovolné uživatelské tapety. V rámci Android Auto si můžete vybrat z 12 dostupných variant tapet pro vaše uživatelské rozhraní. Google tak nejspíš chce zachovat bezpečnost a mít jistotu že s dostupnými tapetami bude uživatelské rozhraní stále dobře přehledné, kontrastní a použitelné. Vzhledem k tomu, že se jedná o bezpečnost silničního provozu, tak asi nelze Googlu vyčítat mírně restriktivní přístup a nemožnost zvolit si vlastní fotku z dovolené jako pozadí. Google postupně spouští tyto novinky pro uživatele s nainstalovaným Android Auto 6.1.

Co říkáte na nové funkce Android Auto?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)