TOPlist

Android Auto dostává další skvělou funkci, usnadní komunikaci za jízdy

android auto zpravy AI
  • Android Auto dostává další užitečnou funkci
  • S využitím umělé inteligence dovede vytvořit souhrn informací z příchozích zpráv
  • Taktéž vygeneruje relevantní reakce, abyste nemuseli ztrácet čas s jejich tvorbou

Oblíbená služba Android Auto dostává další užitečnou vychytávku, která značně usnadní komunikaci za jízdy. Přece jenom, posílat si s přáteli, kolegy či příbuznými textovky za volantem není zrovna bezpečné, a i když pomineme daleko riskantnější vyťukávání odpovědí, čtení sáhodlouhých příchozích zpráv také vyžaduje nemalou dávku pozornosti, která by se měla raději investovat do řízení samotného.

Aby Google tenhle problém vyřešil, nasadil do akce umělou inteligenci. Funkce, která byla poprvé oznámená při vydání vlajkové řady Samsung Galaxy S24 v polovině letošního ledna, využívá AI k tvorbě souhrnů textovek a skupinových chatů a jejich následného předčítání. To se ale týká pouze komplexnějších zpráv – cokoliv pod 40 slov bude prostě a jednoduše přečteno bez sumarizace.

Android Auto AI souhrn

S funkcí se přitom zachází opravdu jednoduše. Jakmile obdržíte zprávu, Android Auto vás na ni upozorní prostřednictvím notifikace, která vám umožní přečíst příchozí text nahlas. V návaznosti na to vygeneruje nabídku kontextuálně relevantních odpovědí.

Google ve své ukázce předvedl, že na otázku „Kdy tady budeš?“ vytvořila AI reakci „Jsem na cestě“ a jako druhou možnost navrhla sdílení odhadovaného času do příjezdu do, což může být v téhle konkrétní situaci o něco vhodnější. Mezi další akce, které vám virtuální asistent dovolí vykonat při obdržení zprávy, patří odeslání aktuálních informací o poloze nebo zahájení telefonátu.

Aby vychytávka začala fungovat, stačí počkat na zprávu tvořenou více než 40 slovy a žádost Google Asistenta o svolení k tvorbě souhrnu.

Android Auto AI sourhn

Co by se mělo na Android Auto podle vás změnit?

Zdroj: Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)