Android Auto má nový užitečný přepínač. Využijete?

Android Auto Coolwalk UI změnit rozvržení zobrazení přepínač

I když někteří uživatelé populárního palubního prostředí Android Auto teprve netrpělivě vyhlížejí režim Coolwalk, Google už tuto novinku s vertikálním rozdělením obrazovky doplňuje různými vychytávkami. Umístit mapy a navigaci na levou stranu obrazovky, zatímco vpravo běží playlist z hudebního přehrávače, je skvělý nápad. Používání AA je díky této postupně zaváděné novince příjemnější a také bezpečnější. Ale co když chcete zmíněné položky na opačné straně? To přesně řeší nově přidaný přepínač.

Android Auto
Android Auto

V nejnovější beta verzi mobilní ovládací aplikace Android Auto (v mém případě jde o 9.0.630824) a také přímo v Android Auto na obrazovce ve vozidle se v nastavení objevila nabídka jménem Změnit rozvržení. Ta umožňuje přepínat mezi položkami “Média blíž k řidiči” a “Navigace blíž k řidiči”. Výběrem jedné či druhé z nich se přenastaví pořadí těchto nabídek na obrazovce vozu.

K čemu je to vlastně dobré? Přepínání stran se může hodit například v případě, kdy je ve vozidle i spolujezdec, který dostane za úkol nastavovat či kontrolovat navigaci. Proto bude příjemnější, že bude na jeho straně. Nebo se najdou jistě i řidiči, kteří budou mít raději trochu blíž po ruce ovládání hudby než mapu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kterou sekci budete chtít vlevo?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)