Umělá inteligence míří už i do Android Auto. Navrhne vám změnu cíle a shrne konverzace

Android Auto umělá inteligence
  • Umělá inteligence brzy zamíří i do Android Auto
  • Shrne za vás skupinové konverzace a navrhne změnu trasy
  • Je však vázaná na Asistenta Google, nad češtinou visí otazník

Umělá inteligence je všude okolo nás, Google ji postupně přidává do svých aplikací (tou nejnovější je desktopová verze Google Chrome) a nevyhnul se jí ani populární infotainment Android Auto. Nutno ale přiznat, že v tomto případě dává velký smysl. Shrne za vás konverzace, takže nebudete tolik odpoutáni od samotné jízdy.

O funkci už víme delší dobu, tehdejší beta verze, respektive její kódy odhalily, že Google pracuje na umělé inteligenci, která za vás shrne rušné konverzace tak, aby pro vás byly během jízdy lépe pochopitelné a neztráceli jste se v nich. Třeba ve skupinových chatech bude novinka extra užitečná. Na zprávy vás nebude upozorňovat infotainment jednotlivě, namísto toho jednou za čas shrne, co se aktuálně probírá.

Android Auto
Android Auto

Funkci Google oficiálně potvrdil při příležitosti představení telefonů Galaxy S24. Kromě zpráv bude ale AI užitečná i v dalších oblastech, například vám umožní změnit cíl cesty v případě, že se členové skupinové konverzace rozhodnou změnit plán. Takže pokud máte skupinu kamarádů a domluvíte se na společný oběd v nějaké restauraci, vyrazíte na místo a během cesty někdo navrhne jiné místo, Mapy vám navrhnou změnu cílové destinace. Jedním klepnutím bude navíc možné sdílet se skupinou předpokládaný čas příjezdu.

android auto ai

I přestože byla novinka prezentována vedle jihokorejských vlajek, bude samozřejmě k dispozici i na dalších telefonech. Bude však vázána na Google Asistenta a tak není příliš pravděpodobné, že ji (alespoň ze startu) uvidíme i v češtině.

Dává vám umělá inteligence v Android Auto smysl?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)