Oblíbené Android aplikace i hry na PC: Windows umožní jednoduché zrcadlení

windows 10 android zrcadleni

Microsoft uspořádal velkou akci, která se točila hlavně kolem novinek řady Surface. Mluvilo se však i o Windows a pro někoho možná překvapivě i o Androidu. Nejedná se však o nic podivného, po konci mobilní verze Windows se Microsoft zaměřil na Android a neustále se snaží přijít na nové způsoby, jak Android využít. Jeden z nejzajímavějších směrů je propojení Androidu se systémem Windows. Nově se umožní zrcadlení Androidu aplikací přímo do PC.

Zrcadlení Android aplikací bude jednoduché, stačit bude jedna aplikace

Aplikace Your Phone má podle oficiálního popisu Microsoftu sloužit jako most, který spojí mobilní telefony a počítače. Nedávno už jsme mohli vidět aktualizaci, která přinesla možnost rychlého posílání fotografií z mobilu do PC s Windows a hlavně možnost přijímat a odesílat SMS. Brzy se ale tohle propojení posune na jinou úroveň.

Windows 10 October 2018 Update – Your Phone app

Windows 10 October 2018 Update - Your Phone app

V prezentaci Microsoft představil možnost zrcadlení libovolné aplikace či hry. A to například Snapchatu, který na PC není k dispozici. Microsoft prozatím nepředstavil datum, kdy se novinka dostane do telefonů, ale dlouho by to již trvat nemělo. Další novinkou pro telefony je integrace Windows Timeline, tedy speciální plochy, ve které můžete najít vaše poslední soubory a stránky, které jste v minulosti používali.

Link to Windows
Link to Windows

Těšíte se na větší integraci Androidu do Windows? Jakou funkci byste rádi viděli?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)