Máte Windows 11? Od dnešního dne můžete instalovat některé Android aplikace

Windows 11 Android aplikace

Na oficiálním blogu společnosti Microsoft se objevila informace o tom, že Android aplikace je nyní možné testovat ve Windows 11. Musíte být zaregistrováni v programu Windows Insider a splňovat hardwarové požadavky, které nejsou nijak extra náročné.

Android aplikace na Windows 11 jsou už k dispozici

Pokud tedy máte zájem o testování Android aplikací ve Windows 11, budete muset mít počítač s alespoň 8 GB RAM, SSD diskem a procesorem Qualcomm Snapdragon 8c, AMD Ryzen 3000 nebo Intel Core i3 8. generace. Hardwarové požadavky jsou vždy trochu matoucí a zatím není jasné, zda jsou doporučené nebo nutné. Existují totiž procesory starších generací, jejichž hrubý výkon je lepší než Core i3 8. generace.

Windows subsystem for android windows 11 (android apps)

Windows subsystem for android windows 11 (android apps)

Dalším nutným požadavkem (alespoň pro tuto chvíli) je, abyste měli nastavený region vašeho počítače na USA a pro přístup do obchodu Amazon Appstore budete rovněž potřebovat americký účet. V tuto chvíli je na tomto obchodu k dispozici okolo 50 aplikací a další budou přibývat v následujících týdnech. Bohužel Microsoft zatím neuvedl, zda půjdou v budoucnu aplikace instalovat i z jiných zdrojů. Samotné aplikace je možné stahovat právě přes Amazon Appstore.

Jaké Android aplikace byste ocenili na Windows?

Zdroj: blog Windows

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)