Nejlepší Android aplikace pro letní výlet #1

android aplikace vylet

Vítáme vás u prvního dílu seriálu o aplikacích pro letní výletování. V každém díle tohoto seriálu si představíme 5 aplikací, které se můžou na letním výletě hodit. Všechna doporučení vycházejí přímo od nás – týmu Světa Androida. Jelikož budeme v každém díle prezentovat 5 tipů, je zřejmé, že se nám nepodaří zachytit všechny aplikace, které by měl mít správný výletník ve svém zařízení nainstalované. Proto budeme rádi, když se s námi ve formuláři na konci článku podělíte o vaše tipy, které se mohou objevit v některém z dalších dílů.

Google Mapy

Pokud plánujete výlet vlastním dopravním prostředkem, Google Mapy se vám budou bezesporu hodit. Tyto mapy představují jednu z několika aplikací, které najdete předinstalované ve většině chytrých telefonů. Aplikaci lze využít jako plnohodnotnou navigaci, lze s ní vyhledávat různá místa zájmu, jako například restaurace, kavárny, bary či hotely a také ukládat mapy pro pozdější přístup z režimu offline. Google Mapy vám rovněž poradí, jakou nejrychlejší trasou se dostanete do cílového bodu. Zohledňují totiž hustotu dopravy (nehody apod.). Pro využití všech funkcí aplikace Google Mapy musíte mít přístup k internetu.

Google Maps
Google Maps

Pubtran

Na výlet se můžete vydat nejen autem, ale také městskou hromadnou dopravou. K těmto účelům vám nejlépe poslouží aplikace Pubtran, která obsahuje databázi jízdních řádů serveru IDOS.cz. Aplikace je velmi přehledná a snadno použitelná. V jejím nastavení lze aktivovat lokalizaci prostřednictvím GPS, což vám při vyhledávání spojení může ušetřit spoustu času. Pubtran rovněž podporuje sledování spojení v reálném čase, historii hledání, možnost uložení spojení do kalendáře a spoustu dalších užitečných funkcí. S nainstalovanými Google Mapami a Pubtranem nemáte šanci zabloudit.

Pubtran
Pubtran

Převodník měn

Jestli vaše dovolená či pouze letní výlet směřuje do zahraničí, jistě oceníte jednoduchou aplikaci, která umožňuje převod měny. Přesně takový je Převodník měn, jenž můžete v obchodě Google Play stáhnout zdarma. Rozhraní aplikace je navrženo velmi jednoduchým způsobem, aby se uživatel snadno zorientoval. Stačí pouze vyplnit 2 kolonky s měnou, aplikace pak na základě aktuálních měnových kurzů měny automaticky přepočítá. Při výběru měny nezapomeňte na kategorii “All Currencies”, kde naleznete více jak 190 měn.

Currency Converter
Currency Converter

Water Your Body – pitný režim

Víte, co dokáže způsobit nedostatečný pitný režim? Namátkově se může jednat o bolest hlavy, pocit neklidu, sníženou schopnost se soustředit či nervozitu. Při výletování je dodržování pitného režimu obzvlášť důležité. Celodenní vystavení slunečnímu záření společně se zvýšenou aktivitou dokážou člověka hravě odrovnat. Jedinou záchranu může představovat právě správný pitný režim, s jehož dodržením vám pomůže aplikace Water Your Body. Ta vás na při spuštění vyzve k zadání vašich údajů, na jejichž základě je poté vypočteno, kolik byste měli každý den vypít. Aplikace vás bude skrze push notifikace upozorňovat, abyste doplnili tekutiny. Vypití každé sklenice (láhve) pak v aplikaci pouze potvrdíte, což vám postupně plní váš denní plán.

Water Drink Reminder
Water Drink Reminder

Meteor (Počasí) » Aladin

Správný výlet se neobejde bez hezkého počasí. Léto je sice na spadnutí, nicméně venku prozatím zaznamenáváme silné teplotní výkyvy. Pakliže byste chtěli vychytat ten správný den, který bude pro výlet jako stvořený, neváhejte si nainstalovat aplikaci Meteor. Ta přináší aktuální a podrobnou předpověď, rozdělenou do několika specifických kategorií. Tažením prstu do stran se přepínáte mezi zobrazením teploty, vlhkosti, tlaku, větru a srážek. Aplikace vás dokáže lokalizovat na základě GPS, nebo manuálního vepsání města/obce.

Meteor (Počasí) » Aladin
Meteor (Počasí) » Aladin

 A jaké Android aplikace byste na letní výlet doporučili vy?

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)