Nejnovější Android aplikace z Google Play #99 – Win 10 Launcher, programovatelné upomínky a další

android aplikace 99

Jaké Android aplikace to budou dnes? Jako první si představíme Launcher inspirovaný systémem Windows 10. Následovat bude aplikace sdružující krásné tapety pro vaše zařízení – Pixels. Třetím tipem na aplikaci je přídavná lišta aplikací a zkratek – Tuffs. Na závěr si představíme nový způsob zobrazování upomínek, který vám v mnoha ohledech usnadní práci.

Win 10 launcher

Přestává vás bavit koukat na vaše ohrané uživatelské rozhraní? Co takhle vyzkoušet UI inspirované systémem Windows 10? Umožní vám to aplikace Win 10 Launcher, která je v Google Play ke stažení zdarma. Tento launcher přemění vaši plochu na přehledné boxy (Metro), do nichž lze umístit zástupce libovolných aplikací, a to jejich delším přidržením. Win 10 Launcher dále nabídne rychlý přístup k volání (číselníku), seznamu kontaktů či vysouvací tlačítko Start, po jehož stisknutí se zobrazí všechny nainstalované aplikace. Nastavení launcheru není příliš bohaté, a proto v něm naleznete pouze změnu pozadí, kde si lze vybrat z několika předvolených barev či tapet.

Win 10 Launcher
Win 10 Launcher

Pixels

Když už jsme u těch tapet, ukážeme si jednu z nových aplikací, která vám zprostředkuje opravdu povedené kousky. Všechny tapety aplikace Pixels jsou k dispozici ke stažení zdarma. Díky parádní odladěnosti aplikace pro vás bude scrollování mezi tapetami opravdovou lahůdkou. Pixels v sobě skrývá vcelku početné množství kategorií tapet, jako například abstraktní, minimalistické, architektonické a další. Pokud se vám některá z tapet zalíbí a rozkliknete ji, nabídne se vám její stažení nebo “nastavení jako”. Každou tapetu lze nastavit jako obrázek kontaktu, tapetu telefonu/zamykací obrazovky a další. Jestliže tedy chcete zkrášlit vaši plochu, rozhodně neváhejte Pixels vyzkoušet.

Wallpapers HD - PIXELS
Wallpapers HD - PIXELS

TUFFS

Aplikací jako je tato je v obchodě Google Play velká spousta. TUFFS se ovšem chlubí tím, že při jeho používání v systému neběží žádné procesy na pozadí, dále zde není přítomnost reklam a ani připojování k internetu. A k čemu se aplikace TUFFS vlastně používá? Do vaší notifikační lišty si díky TUFFS můžete umístit zástupce na libovolné aplikace či předvolené úkoly. Lze tak například navolit akci, která v Google mapách spustí navigaci do konkrétního místa – to vše skrze jedinou ikonku vaší notifikační lišty. Obdobně lze nastavit rychlá gesta na volání, psaní SMS zpráv apod. Aplikace rovněž nabízí rozsáhlá nastavení vzhledu a funkčnosti přídavné lišty.

TUFFS Notification Shortcuts
TUFFS Notification Shortcuts

Memo Reminders

I tato aplikace souvisí s vylepšením vaší notifikační lišty. Díky Memo Reminders si můžete vytvářet velmi účinné poznámky, a to přímo ve vaší notifikační liště. Základní (free) verze vám dovolí pouze vytvořit jednoduchou poznámku, kterou rozkliknutím potvrdíte jako splněnou. Pokud však sáhnete po plné verzi, získáte přístup k mnoha dalším funkcím. S plnou verzí si lze nastavit, zda vaše poznámka spočívá v napsání SMS/e-mailu/zavolání konkrétnímu kontaktu, přičemž ji lze přidělit kýžený kontakt. Potvrzením upomínky z notifikační lišty se pak automaticky spustí volání (psaní SMS, emailu apod.) danému kontaktu.

Memo Reminders
Memo Reminders

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)