Nejnovější Android aplikace z Google Play #96 – Fofola, multitasking a bezpečné procházení galerie

android aplikace hlavni

Jaké Android aplikace si v dnešním dílu seriálu Nejnovější Android aplikace v Google Play představíme? Jako první to bude vtipná klávesnice Fofola. Následuje vychytralá pomůcka pro zabezpečené procházení fotek vaší galerie Ninja Snap. Třetím tipem je Facebook klient Metal, který v mobilní aplikaci zprostředkuje webové rozhraní známé sociální sítě. Na závěr si představíme “vylepšovač” multitaskingu s aplikací Pintasking.

Fofola

“Dáš si Fofolu”? Je velmi pravděpodobné, že vám tato otázka utkvěla v paměti, protože ji neustále vídáváte v reklamách společnosti Kofola. Pokud jste trendu roztomilého pejska podlehli a rádi byste jej měli i ve vašem mobilním zařízení, možná je aplikace Fofola právě pro vás. Jedná se o klávesnici, která veškerý text překládá do “fofolštiny”. Zřejmě není třeba vysvětlovat, co tím autoři aplikace mají na mysli. Kromě specifického jazyka, kterému budou rozumět pouze zasvěcení, lze svým přátelům posílat legrační obrázky a gify známého psa. A co vy, dáte si Fofolu, nebo raději ne?

Fofola Emoji
Fofola Emoji

Ninja Snap

S aplikací Ninja Snap můžete napálit všechny tzv. “listovače”, tedy kamarády či známé, kterým chcete na svém telefonu ukázat pouze několik fotografií, jenže oni ve vaší galerii listují dále a dále. V lepším případě je stihnete zastavit, v horším narazí na vaše soukromé fotografie, a to rozhodně není žádoucí. Aplikace Ninja Snap vás této potenciální hrozbě hravě vyvaruje a zároveň všechny listovače pořádně napálí. Než půjčíte váš telefon kamarádům do ruky, vyberete si v galerii všechny fotky, mezi kterými povolíte scrollování. Když vámi vybrané fotky scrollováním překročí, nastupuje na scénu váš přední fotoaparát, který začne listovače snímat a následně poté zobrazovat na fotkách. Vcelku jednoduché, efektivní a zároveň vtipné řešení, jak se při prezentování fotek vyhnout ztrátě soukromí.

Ninja Snap
Ninja Snap

Metal

Používáte mobilní aplikaci Facebook a z nějakého důvodu vám příliš nesedí? Co takhle vyzkoušet aplikaci Metal, která zprostředkuje webové rozhraní sociální sítě Facebook v přizpůsobitelné aplikaci? Vše zmiňované a mnohé další zvládá aplikace Metal. Po instalaci se stačí přihlásit pod vaším klasickým FB účtem a začít aplikaci jednoduše používat. Díky aplikaci Metal již nemusíte používat Messenger, zprávy se v ní totiž zobrazují přímo v aplikaci jako tomu bylo dříve. Nechybí barevně odlišená témata, přizpůsobitelné notifikace či panel, skrze který lze Facebook využívat v plovoucím okně.

Metal for Facebook & Twitter
Metal for Facebook & Twitter

Pintasking

Pintasking je další z aplikací, která vám zpříjemní práci s několika spuštěnými aplikacemi najednou, tedy s multitaskingem. Základem je tzv. “připíchnutí” libovolné aplikace do podoby plovoucího okénka. Ve free verzi lze připíchnout pouze jednu aplikaci, v placené lze kromě více připíchnutých aplikací rovněž měnit barevné provedení a velikost plovoucích oken, také lze nahradit gesto tažení prstu zespodu (ala Google Now) pro přepnutí k nedávné aplikaci apod. Jednotlivé aplikace se do podoby plouvoucích okének dostávají opravdu jednoduchým způsobem. Stačí spustit jakoukoli aplikaci, stáhnout notifikační lištu, kde po instalaci Pintasking uvidíte možnost “Tap to Pin”.

Pintasking
Pintasking

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)