Nejnovější Android aplikace z Google Play #98 – nahrávání obrazovky s popisky, legrační videa a další

android aplikace 98 hlavni

V dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play si jako přední představíme aplikaci zábavného portálu Roumen, na kterou navazuje aplikace serveru FailArmy. Třetím tipem je DriveMode, díky kterému pro vás bude ovládání telefonu se spuštěnou navigací mnohem jednodušší. Na závěr si ukážeme nahrávač obrazovky ADV Screen Recorder, který při nahrávání nabízí vytváření barevných poznámek na displeji.

Roumenoid

Roumenoid představuje kapesní prohlížeč internetového portálu Rouming.cz. Základem aplikace je uživatelské rozhraní rozvržené do několika kategorií. Ve vašem mobilním zařízení si tak snadno prohlédnete legrační obrázky, videa, gify, vtipy. Jakýkoliv obsah portálu Roumen lze prostřednictvím vysouvací nabídky hodnotit, sdílet, stáhnout a komentovat. Veškeré obrázky a videa se načítají opravdu rychle. Stejně tak svižné jsou přechody mezi jednotlivými kategoriemi. Máte-li tedy zájem o snadnou a především rychlou konzumaci legrácek z Roumenu, jejich aplikace by vám v telefonu neměla chybět.

Roumenoid
Roumenoid

FailArmy

K legráckám má velmi blízko i druhá aplikace dnešního dílu. FailArmy je světově známý server obsahující kompilace vtipných videí internetu. I tento portál nedávno představil svoji mobilní aplikaci. Po propojení s vaším FailArmy účtem či přes Facebook se dostáváte na váš Timeline, kde se zobrazují videa vámi odebíraných kanálů. Aplikace v určitých ohledech funguje jako YouTube. Lze v ní nastavit notifikace na nově přidaná videa, posílat zprávy a samozřejmě také přidávat vlastní obsah. Jestli si máte, či nemáte, aplikaci FailArmy nainstalovat, záleží především na tom, zda se řadíte mezi pravidelné diváky tohoto portálu. V opačném případě můžete klidně zůstat u starého dobrého Roumenu.

Drivemode

Pokud v autě používáte navigaci (v telefonu), jistě víte, že jakákoliv další manipulace s vaším zařízením, tedy kromě počátečního nastavení trasy, není za jízdy příliš bezpečná. Jestliže si však přece jen potřebujete akutně zavolat, nebo pustit hudbu, měli byste vyzkoušet aplikaci Drivemode. Ta dokáže kooperovat s vaší navigací (např. Google Maps), kde v rámci plovoucího menu přidá několik zajímavých možností. Mezi ty patří snadný přístup k volání často volaných kontaktů, ovládání hudby či odepisování na SMS zprávy pomocí tzv. rychlých odpovědí. Ihned po spuštění aplikace Drivemode zadáte požadovanou trasu, nebo vyberete některou z předvolených, čímž se automaticky dostanete do vaší aplikace určené k navigování.

Drivemode: Handsfree Messages And Call For Driving
Drivemode: Handsfree Messages And Call For Driving

ADV Screen Recorder

Chtěli byste na svém zařízení nahrávat displej? ADV Screen Recorder vám v tom pomůže. Aplikace vám po spuštění aktivuje plovoucí okénko, které přišpendlí na pravou horní stranu obrazovky. Skrze okénko lze stisknutím miniaturní kamery začít nahrávat. Při nahrávání se nabízí zajímavá možnost v podobě kreslení na displej. To provádíte tak, že podržíte dlouze prst na pravé horní straně displeje. Pokud tedy vytváříte návody, poznámky na displeji by mohly vašim divákům určitě pomoct. V nastavení aplikace lze měnit rozlišení videa (maximální 1080p), bitrate a pak také zapínat mikrofon vašeho zařízení.

ADV Screen Recorder
ADV Screen Recorder

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)