Nejnovější Android aplikace z Google Play #76 – nákup až domů, Pivo, Éčka a další

76 hlavni

Jaké Android aplikace si dnes představíme? Jako první to bude plugin Messengeru pro vytváření vtipných video/audio vzkazů FlipLip. Následovat bude jedna z nejlepších aplikací pro zorganizování posezení u piva – Pivo?!. Třetím tipem je aplikace Éčka, s níž získáte přehled o veškerých přídavných látkách v potravinách. Na závěr si představíme aplikaci určenou k provádění nákupů potravin on-line – Rohlík.

FlipLip

Facebook před nedávném zpřístupnil vývojářům třetích stran implementovat do Messengeru své vlastní pluginy. Ty se v poslední době rojí jeden za druhým. FlipLip lze zařadit mezi jeden z pluginů, který slouží pouze pro zasmání. Prostřednictvím této aplikace můžete skrze přední fotoaparát nahrát krátký video vzkaz a přiřadit mu jeden z legračních efektů. Efekty se vztahují jednak na vaši podobu, ale také na váš hlas. Výsledný vzkaz pak může například vypadat, jako by jej poslal pirát, který před chvíli vdechl hélium. Zvukových a vzhledových kombinací ovšem v aplikaci existuje obrovské množství. Této blbůstce dáváme palec nahoru, neboť nám připadá velmi zábavná.

FlipLip Voice Changer
FlipLip Voice Changer

Pivo?!

Jdeme na pivo? Proč ne! Ťuk sem, ťuk tam a akce je zorganizovaná. Přesně takto funguje aplikace Pivo!? od společnosti Pivovary Staropramen. Přes tuto aplikaci lze jednoduše vytvářet návrhy na posezení u piva a přímo je sdílet s vašimi přáteli. Prakticky okamžitě vás pak aplikace upozorní, zda vaši přátelé pozvánku přijali, či nikoliv. U vytvořené události lze zadat konkrétní čas a místo. V poznámce lze rovněž uvést i další podrobnosti. Aplikace nabídne intuitivní uživatelské rozhraní, díky kterému pro vás bude vytvoření pozvánky a stejně tak i její přijmutí velmi jednoduchou záležitostí. Abyste Pivo?! mohli začít využívat, je zapotřebí zadat vaše telefonní číslo, na nějž vám dojde automaticky vygenerovaná číselná kombinace pro potvrzení účtu.

9f37155cee0410bb7c5c5b1ef76a7a74?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Éčka

Zajímáte se o přídavné látky a aditiva v potravinách? Pak neváhejte vyzkoušet aplikaci Éčka, s níž o “éčkách” získáte absolutní přehled. Všechny přídavné látky a aditiva lze vyhledávat buďto na základě zadání jejich číselného označení, nebo je lze procházet přes jejich kategorie, jako například Barviva, Sladila, Stabilizátory, Konzervanty apod. U každého “éčka” naleznete jeho popis, český/anglický název, omezenost použití a také proč si na něj dávat pozor. Přes aplikaci jsme zkoušeli vyhledat několik “éček”, které jsme našli na obalech domácích potravin a z výsledků jsme nebyli příliš nadšeni. Zkrátka a dobře, některé přísady jsou zlo.

Éčka
Éčka

Rohlík

Jste líní dojít do obchodu nakoupit, nebo na tuto činnost prostě nemáte čas a raději byste si nechali nákup dovést až k vašim dveřím? Pak vás možná zaujme nová aplikace Rohlík. Tuto službu už lze nějakou dobu používat z webové stránky Rohlík.cz. Nyní je to však možné i z mobilní aplikace. Do virtuálního košíku stačí naházet váš nákup a potvrdit jej. Do 90 minut byste pak měli objednávku obdržet. Minimální cena nákupu pro dovoz je 500 Kč. Abychom nezapomněli zmínit jednu z nejdůležitějších informací, služba je v současné době dostupná pouze pro obyvatele Prahy.

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek