Nejnovější Android aplikace z Google Play #43 – rychlý přístup k fotoaparátu, nový launcher a další

hlavni

Jako první vás dnes čeká aplikace WeTransfer pro sdílení fotek a videí, a to zdarma, bez registrace, do výše 10 GB. Následuje parádní Launcher Blur, který v sobě ukrývá speciální stránky pro aplikace. S třetí aplikací Snapshot už nezmeškáte ani jeden důležitý moment vašeho okolí. Získáte totiž okamžitý přístup k fotoaparátu ze zamknutého telefonu. S předposlední aplikací Fragment se i naprostý amatér stane umělcem. Na závěr jsme pro vás vybrali icon pak ze systému MIUI 6 pro většinu oblíbených launcherů. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

WeTransfer

Díky této aplikaci můžete sdílet své fotografie a videa až do velikosti 10 GB. To vše zdarma a bez registrace. Stačí pouze vybrat vaše soubory a zadat emailovou adresu příjemce. Je zde také možnost přidat krátkou zprávu. Při nahrávání souborů na Internet se spustí slideshow zajímavých obrázků. Čekání pak není tak nudné, jako to obvykle bývá. Když si příjemce soubory přes odkaz v e-mailu stáhne, aplikace vás na to upozorní (zašle vám automaticky vygenerovaný email potvrzující stažení souboru).

WeTransfer 1

Collect by WeTransfer
Collect by WeTransfer

Blur

Tento Launcher může na první pohled vypadat jako obyčejná napodobenina Google Now Launcheru. Po krátkém testování ovšem zjistíte, že tomu tak úplně není. S Blur Launcherem si můžete na jednotlivé plochy umístit speciální stránky s aplikacemi. Sám vývojář této aplikace několik takových naprogramoval. Jedná se např. o stránku k aplikaci EvolveSMS, nebo Twitterového klienta Talon for Twitter. V obou případech si v nastavení Blur Launcheru můžete na plochu umístit jejich rozhraní naprogramované přímo pro tento launcher. Autor této aplikace zároveň vyzývá ostatní vývojáře, aby začali vytvářet stránky pro další aplikace. Myšlenka je to to velmi slibná, ale musíme si počkat, než se objeví více stránek aplikací. Pak věříme, že by tento launcher mohl konkurovat ostatním z Google Play.

Blur 1

Blur - A Launcher Replacement
Blur - A Launcher Replacement

 Snapshot

Na Google Play jsme mohli již několikrát zaznamenat různé aplikace, které nám mají pomoct v tom, abychom získali co nejjednodušší přístup k fotoaparátu ze zamknuté obrazovky. Právě takovou funkci nabízí aplikace Snapshot a jde na to od lesa. Pricip Snapshot spočívá v tom, že fotoaparát se zapne pouze ve chvíli, kdy stisknete tlačítko Power (vypínací/zapínací) a přitom držíte telefon v landscape módu, tedy na šířku. V nastavení aplikace Snapshot si můžete určit, po jak dlouhé době se fotoaparát při výše zmiňovaném úchopu telefonu spustí. Snapshot pracuje s pohybovým senzorem telefonu a při použití této aplikace údajně nedochází k nadměrným úbytkům baterie.

Snapshot 1

Snapshot
Snapshot

Fragment

Tuto aplikaci lze zařadit do kategorie “Umělecké”. Tedy alespoň svým, poněkud zvláštním, způsobem. S aplikací Fragment můžete do svých fotografií umístit různé geometrické obrazce a následně je, stejně jako celou fotografii, upravovat. Vámi zvolený obrazec můžete posouvat, otáčet, dále lze upravovat jeho velikost a barvu. Pokud nejste příliš kreativní jedinec, můžete využít náhodného efektu, který všechnu tu “uměleckou” práci odvede za vás. Výsledné výtvory můžete buďto uložit do vaší galerie, nebo je sdílet prostřednictvím snad všech možných aplikací.

Fragment 1

MIUI 6 – Launcher Theme

Chcete mít ikonky ze systému MIUI 6 i když nemáte ani zařízení Xiaomi, nebo nainstalovanou MIUI ROM? V tom případě sáhněte po tomto balíku ikon, který je kompatibilní s většinou populárních launcherů. Tento icon pack můžete použít s launchery Apex, ADW, Action Launcher, Atom, Smart, Nova, Holo, Lightning.

MIUI 6 - Launcher Theme 1

MIUI 8 - ICON PACK
MIUI 8 - ICON PACK

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)