Android aktualizace se značně urychlí. Google představil Project Treble

android aktualizace

Pokud se lidí zeptáte, co jim nejvíce vadí na systému od Googlu, tak se bude opakovat jedna věta, která se týká aktualizací. Android aktualizace nejsou moc dobře vyřešené. To by se ale již brzy mohlo změnit díky projektu Treble.

Android aktualizace by se měly vylepšit s další verzí systému

Velkou konferenci I/O máme již za rohem, ale nyní s předstihem se Google rozhodl zveřejnit jednu hodně zajímavou novinku, která přijde společně s Androidem O. Ta má značně pomoct s aktualizací systému, která se na zařízeních třetích stran hodně zpomaluje. A to díky používání vlastních nadstaveb, které se pak musí upravovat pro každou novou verzi Androidu. Ve výsledku pak přichází aktualizace o několik měsíců později.

To má ale změnit Project Treble, který odděluje framework Androidu a samotnou nadstavbu. Výhoda je v tom, že výrobcům nyní bude stačit vyladit svou nadstavbu pouze jednou. S novými verzemi Androidu nebudou znovu muset optimalizovat své nadstavby.

Jediná škoda je v tom, že Treble bude implementován až do zařízení, které budou mít přímo z výroby Android O. To znamená, že takové telefony začneme vídat hlavně příští rok. Jedinou výjimkou jsou telefony Google Pixel, které jsou již na Treble připraveny a po aktualizaci na Android O bude framework dostupný.

Těšíte se na tyto změny? Patříte mezi osoby, kterým vadí pomalé aktualizace?

Zdroj: googleblog.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)