Android 9 už klepe na dveře s první testovací verzí

android 9 testovaci verze pineapple pie

Google má ve zvyku vydávat první testovací vývojářské verze nového Androidu na jaře. A vypadá to, že tato tradice bude pokračovat také u Androidu 9. V AOSP kódu se objevila zpráva „Budoucnost je zde (edice 2018).“ Což pravda nic moc neprozrazuje, zcela jasné ale to naznačuje, že Android 9 je za rohem.

Android 9 by se měl objevit na konferenci I/O 2018

Nějakého oficiálního oznámení se pravděpodobně ani nedočkáme. První veřejné verze se objeví bez jakéhokoliv upozornění a většinou každého překvapí. Nejsou v nich všechny nové funkce, které Google chystá, ale většina změn už ano. Takže se z nich dá velmi dobře vyčíst, jakým směrem se ubírá systém Android.

Jak už víme několik dnů, konference Google I/O 2018 se uskuteční 8. až 10. května a Android 9 bude určitě jedno z témat, které se na konferenci několikrát objeví. Pomalu už také začíná každoroční hádání názvu nové verze Androidu. Minihra Googlu naznačila název Pineapple Pie, ale známe Google. Pokud jde o název Androidu, tak si s komunitou „hrají“ a do posledního okamžiku není jasné, jak se bude systém nazývat.

Které nové funkce byste uvítali v Androidu 9?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)