Jak je to s aktualizací Android 9 Pie na Nokia telefonech? Výrobce zveřejnil přesné datum vydání u všech mobilů

android 9 pie nokia aktualizace

Společnost HMD Global, která má na starost telefony Nokia, zveřejnila datum vydání Android 9 aktualizací na mnoho telefonů. Momentálně už můžeme vidět poslední verzi Androidu na polovině Nokia telefonů. V následujících měsících se aktualizuje i zbytek. A to včetně nejlevnějšího modelu Nokia 1.

Android 9 Pie aktualizaci obdrží úplně všechny Nokia mobily od HMD Global

Restart značky Nokia má na starost společnost HMD Global. Ti se mimo jiné při představení zavázali, že budou mít skvělou softwarovou podporu s rychlými a častými aktualizacemi. To se jím stále daří, což potvrzují i tím, že všechny Nokia mobily aktualizují na Android 9 Pie. Ano, nemají tolik modelů jako konkurence. Zajímavější to bude u Androidu Q.

nokia telefony aktualizace android 9 pie

Z infografiky můžeme vidět, že na 4 telefony již byla aktualizace dokončena. Konkrétně jde o Nokia 7 Plus, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus a Nokia 5.1 Plus. V těchto dnech probíhá aktualizace na Nokia 8 a Nokia 8 Sirocco. Otázkou dní už je také aktualizace Android 9 Pie pro telefony s nižší cenovkou, a to Nokia 5 a Nokia 3.1 Plus.

V prvním kvartálu 2019 (leden až březen) ještě přijde aktualizace na Nokia 6, Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. Na začátku Q2 2019 (duben) se pak aktualizace na poslední verzi Androidu dokončí s aktualizací mobilů Nokia 3 a Nokia 1.

Jak jste spokojeni s aktualizací Nokia telefonů?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)