Telefon Nokia 5 si s testem odolnosti poradil překvapivě dobře

telefon nokia 5 test odolnosti

Společnost Nokia už nějaký čas nevyrábí telefony, v minulém roce se ale vrátila s pomocí jiné finské společnosti HMD Global. Právě tato společnost se nyní stará o výrobu telefonů a zatím se ji to daří. A to i po stránce konstrukce, kdy navazují kvalitou na legendární “cihlové” Nokia telefony. Týká se to i levnějších modelů, jak ukazuje nyní test odolnosti Nokia 5.

Telefon Nokia 5 obstál v testu odolnosti na jedničku

Starší Nokia telefony mají velmi dobrou reputaci, co se týče odolnosti. Stejně tak i novější dražší modely jako Nokia 8. Teď se ale youtuber Zack z kanálu JerryRigEverything podíval na levnější model Nokia 5. A ten dopadl překvapivě dobře. Displej chrání Gorilla Glass, takže je na tom stejně, jako většina jiných telefonů. Pokud nenosíte písek či diamanty po kapsách, tak byste měli být v pohodě.

Nokia 5 Durability Test! – Scratch BURN and BEND tested!

Nokia 5 Durability Test! - Scratch BURN and BEND tested!

Potěší ale hlavně konstrukce telefonu, která je převážné z hliníku. Dokonce i tlačítka jsou kovová. Tím se nemůže pochlubit ani řada mnohem dražších telefonů. Dále potěší to, že fotoaparát chrání sklo a ne plast, takže je čočka také lépe chráněna. Na úplný závěr testování se vždy zkouší, jak moc se telefon ohýbá. Zde se opět Nokia 5 blýskla, když se téměř neprohnula. To je hodně působivé na telefon, který stojí méně jak 5 tisíc.

Nokia 5

Nokia 5

1.0
  • Displej 5.2", 720 x 1280 pixelů, IPS LCD, 282 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 430
  • RAM 2GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 2 149 Kč

Vlastníte telefon Nokia 5? Jste spokojeni s kvalitou konstrukce?

Zdroje: androidpolice.com, youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)