Android 7 Nougat konečně překročil 15% podíl. Na Android Oreo se čeká

android zastoupeni systemu

S novým měsícem jsou tady i pravidelné statistiky zastoupení jednotlivých verzí systému Android. Android 7 Nougat konečně překonal hranici 15%, další verze Androidu už pomalu začínají odpadat, a to včetně nejrozšířenějšího Androidu 6 Marshmallow.

Android 7 Nougat půjde nyní nahoru

Prozatím se v tabulce neukazuje poslední verze Android 8 Oreo. Na ni si budeme muset ještě minimálně měsíc počkat, momentálně je Oreo na méně jak 0,1% zařízení. Očekává se ale pomalý nástup. V podstatě je nyní dostupný pouze na zařízeních od Googlu. První telefon mimo Google s Android Oreo pak pravděpodobně budou nové Xperia telefony.

android 7 nougat zastoupeni systemu

V září se nejvíce dařilo Androidu 7 Nougat, který jako jediný šel s podílem nahoru. Když to ale srovnáme s Marshmallow, tak ten měl tuhle dobu v minulém roce již o 3% větší podíl na trhu. Ostatní verze systému už klesají, a to včetně nejrozšířenější verze Android 6 Marshmallow. Největší propad zaznamenal Android 4,4, a to o 0,9%. Zajímavé je, že se stále drží verze Androidu 2.3, kterou najdeme na 0,6 procentech všech zařízení, které se přihlásí do Google Play.

Myslíte si, že Android Oreo bude mít lepší nástup než Nougat?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)