Android 7.1 Developer Preview 1 je k dispozici pro Nexus 5x a Nexus 6P

android_71_developer_preview_ico

Google původně sliboval vydání testovací verze Androidu 7.1 pro vybraná zařízení Nexus do konce října. Nakonec svůj slib splnil možná o něco dříve, než se čekalo – nejnovější verzi systému teď mohou vyzkoušet všichni, kdož mají Nexus 5X, Nexus 6P nebo Pixel C. Jedinou podmínkou je registrace zařízení do programu beta na oficiálních stránkách. Pokud již zařízení registrováno je, dostane Android 7.1 Developer Preview 1 jako standardní OTA aktualizaci. Přímo z redakce můžeme potvrdit, že dva telefony Nexus 5X, které byly registrované v beta programu, dostaly update dnes brzy ráno.

Konkrétně se jedná o Android s číslem 7.1.1, sestavení NPF10C, přičemž velikost instalačního balíčku je v případě Nexusu 5X poměrně výrazných 1260 MB. Kromě OTA aktualizace lze také stáhnout a flashnout tovární obrazy (factory images), nicméně v takovém případě dojde ke smazání všech aplikací a dat.

Proč vyzkoušet Android 7.1 Developer Preview 1?

Android 7.1 přináší několik vylepšení, nicméně většina z nich je exkluzivně vázána na zařízení Google Pixel. Uživatelé Nexusů si budou moci vyzkoušet například zkratky zástupců aplikací, kulaté ikony či podporu obrázkové klávesnice, umožňující snadné vkládání obrázků a dalšího obsahu. Další změny se pak odehrály pod kapotou, mimo jiné v aplikačním rozhraní (API) pro vývojáře.

Měli bychom zdůraznit, že tato verze je pouze vývojářským náhledem, takže pravděpodobně obsahuje chyby a je primárně určena pro testování aplikací. Je proto doporučeno instalovat ji výhradně na zařízení, od kterých neočekáváte 100% spolehlivost a stabilitu. Aktuálně jsou podporována jen výše uvedená zařízení, nicméně Google slibuje, že v listopadu bude rozšiřovat podporu na další. Současně s tím Google plánuje vydávat průběžné OTA aktualizace na novější sestavení.

Máte svůj Nexus 5X či 6P přihlášený v beta programu? Pokud ano, dejte nám vědět, zda jste již dostali update na Android 7.1 Developer Preview 1! Budeme rádi, když se přijdete podělit i o nabyté zkušenosti!

Zdroje: androidpolice.com, android-developers.googleblog.cz, phonedog.com, developer.android.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)