Obchod Google Play 7.1: připraven na Android 7.1 a Pixel Launcher

obchod-google-play-android-7-1-pixel-launcher_ico

Včera začala aktualizace aplikace Obchod Google Play na verzi 7.1. Nese se v duchu příprav na Android 7.1 a Pixel Launcher, který je součástí nových telefonů Google Pixel. Mimo jiné tak mezi novinky patří třeba kruhová ikona a zástupce aplikace. Rozborka zdrojových kódů pak naznačila další chystané změny – například podporu filmů a televizních pořadů v rozlišení 4K, rozlišování, zda je zařízení certifikováno, a novou ikonu pro dárky.

Kruhová ikona pro Android 7.1 a Pixel Launcher

Pixel Launcher, který najdete jako výchozí domovskou aplikaci na telefonech Google Pixel, používá kruhové ikony. Tomu se přizpůsobil i Obchod Play, který v poslední verzi přináší ikonku v tomto provedení.

Kruhová ikona pro Android 7.1 a Pixel Launcher Kruhová ikona pro Android 7.1 a Pixel Launcher

Zástupce aplikace

Další úpravou v rámci přípravy na Android 7.1 a Pixel Launcher je zástupce aplikace, dříve známý jako zkratka launcheru. Zástupců nebude mnoho – aktuálně je k dispozici jen jeden, vedoucí přímou cestou do seznamu nainstalovaných aplikací. Popisek zástupce je My apps („Moje aplikace“) a ikona svou grafikou připomíná zkratku pro vstup do seznamu programů v zeleném čtverci se zaoblenými rohy.

Zástupce aplikace Zástupce aplikace

Nejedná se sice o nic převratného, ale pro uživatele, kteří touto cestou provádějí aktualizaci, nebo odinstalaci programů to může být vítané usnadnění. Do kýžené sekce se pak dostanou jedním klepnutím.

Podpora 4K/UHD

Další úryvek kódu míří směrem k dalšímu představenému zařízení – tentokrát je to Chromecast Ultra. Jednou z hlavních vlastností je schopnost přehrávat na televizoru videa v rozlišení 4K (UHD). Obchod Play tak nově bude podporovat půjčování a nákup filmů a pořadů právě v tomto formátu. Kromě tlačítek pro nákup a vypůjčení jsou připraveny také řetězce pro zobrazování cen, z čehož můžeme usuzovat, že cenovky budou pro vysokou kvalitu vyšší. Aplikace tak bude připravena na poskytování obsahu v UHD, který by měl být k dispozici od listopadu.

Stav certifikace zařízení

Další novinka je zatím obestřena rouškou tajemství, nicméně můžeme předpokládat, že bude relativně neškodná. V kódu se objevují řetězce, odkazující na certifikaci zařízení, které mohou nabývat dvou možných stavů: certifikované a neověřené.

Jednou z možností je testování, zda byly Obchod Play a Služby Google Play instalovány výrobcem v souladu s pravidly, nebo jestli jde o dodatečnou/neoficiální instalaci. Samozřejmě jsou ve hře i další varianty, k čemu by tyto položky mohly sloužit – třeba k popisu připojených zařízení virtuální reality nebo kontrole originality firmwaru zařízení.

Nová ikona pro promo akce a dárky

Máme tu další objev, který spadá spíše do skupiny těch méně podstatných: sekce pro dárky a promo akce dostane novou ikonu. Je větší a pestřejší, vyobrazuje zelený balíček se žlutou stuhou na šedém pozadí. Tvar je samozřejmě v souladu s posledními designovými trendy – tedy kruhový. Poněkud zvláštní však je, že toto provedení neodpovídá některým dalším ikonám v této sekci. Možná je to náznak blížících se designových změn v dalších sekcích aplikace Google Play, nebo nějakých novinek v promo akcích.

Nová ikona pro promo akce a dárky Nová ikona pro promo akce a dárky

Kde stáhnout poslední verzi Obchodu Google Play 7.1

Aktualizace je uvolňována postupně a vzhledem k její provázanosti na další systémové služby doporučujeme vyčkat, než ji obdržíte oficiální cestou. To však může trvat několik hodin až dní.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout a nainstalovat balíček z alternativního zdroje APKMirror. Soubor je podepsán Google a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpisu zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním nijak manipulováno.

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (4)