Android 3.2 pro Asus Transformer bude brzy – již probíhá testování

Asus Eee Pad Transformer TF101

Po včerejším oznámení aktualizace tabletů Motorola XOOM na Android verze 3.2 asi jen málokdo nečekal, že by dalším adeptem mohl být Asus Transformer (ostatně i náš čtenář, vystupující v diskuzích pod nickem faustpinballer, včera pod článkem napsal: „Tak to by další čekající v řadě mohl být Transformer :)“). Podle informace, zveřejněné na oficiálním Twitter kanálu této tchaj-wanské společnosti, aktualizace v tuto chvíli prochází testováním, a doufají, že bude brzy uvolněna. Vypadá to, že majitelé Eee Pad Transformer budou jedněmi z prvních, kteří si aktualizovaný Android vyzkouší. Přidejte k tomu skutečnost, že ASUS Eee Pad Transformer je po iPadu v současnosti nejpopulárnějším tabletem, a i díky tomuto přístupu má předpoklady stát se jedním z nejúspěšnějších tabletů s Androidem vůbec.

Konkrétnější upřesnění data uvedení ale zatím nebylo sděleno.

Jak možná víte, Android 3.2 je další a poslední verzí Honeycombu před nadcházejícím Ice Cream Sandwich. Google sice Android 3.2 ještě ani oficiálně neoznámil, ale vypadá to, že OEM výrobci již k němu mají přístup. Co tato verze přináší? V první řadě opravu chyb a zlepšení kompatibility pro aplikace, které nejsou navrženy pro tablety (tzv. „Zoom Mode“). Dále je to podpora sedmipalcových tabletů, nejpozoruhodnější novinkou je pak podpora dvoujádrových procesorů Qualcomm (Android 3.0/3.1 podporuje pouze NVIDIA Tegra 2). Připraveny jsou i další drobné změny, včetně tolik potřebné aktualizace aplikace Movie Studio (budou se aktualizovat také programy pro filmy a hudbu, stejně jako některé widgety), silným bonusem bude patrně i lepší hardwarová akcelerace.

Teď je otázkou, kdy zareaguje Samsung, známý u nás právě velmi pozdním uváděním aktualizací. Přeci jen jeho Galaxy Taby patří k vůbec nejpopulárnějším tabletům na trhu. Dočkají se jejich majitelé?

Zdroje: Droid Life, Android and Me, Android Police, oficiální Twitter společnosti Asus a Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)