TOPlist

Android 15 vylepší správu aplikací! Kdo funkci využije?

Android 15
  • První verze operačního systému Android 15 se už rychle blíží
  • Jednou z novinek by mělo být snadná archivace nepoužívaných aplikací
  • Archivované aplikace bude možné kdykoliv obnovit a znovu je začít používat

Pravděpodobně už za pár týdnů se v telefonech od společnosti Google objeví první vývojářská verze operačního systému Android 15 a od toho okamžiku začneme průběžně monitorovat novinky, které si pro nás vývojáři v letošním roce připraví. Na finální verzi systému si budeme muset počkat do druhé poloviny roku.

První informace o nových funkcích už se ale začínají objevovat a jednou z nich by měla být možnost snadné archivace nepoužívaných aplikací. Tato funkce není úplnou novinkou, je součástí Obchodu Play. Nově by ale měla být dostupná u všech nainstalovaných aplikací.

Díky archivaci můžete ušetřit nějaký ten prostor ve vašem mobilním telefonu, kdykoliv navíc aplikaci můžete opět přivést k životu a začít používat. Zní to jednoduše, ale trochu si říkám, jaký má vlastně funkce reálný přínos. Pokud nějakou aplikaci používat nechci, z telefonu ji jednoduše odstraním. V případě potřeby si ji kdykoliv opět znovu stáhnu. Pokud nechci absolvovat celý proces, rovnou si ji v telefonu ponechám.

V době, kdy levné mobilní telefony mají interní úložiště s kapacitou 256 GB, mi šetření s pamětí nedává tak úplně smysl. Pokud bych předpokládal, že tímto způsobem „zmrazím“ deset aplikací, můžu ušetřit například stovky MB. Ve srovnání s velikostí paměti mi to zkrátka nepřijde vůbec zajímavé. Třeba se ale pletu a najdou se uživatelé, kteří by tuto funkci pravidelně využívali.

Budeme si muset ještě chvíli počkat na první verze operačního systému Android 15, teprve potom bude možné přítomnost funkce potvrdit. Čekání už by ale nemuselo být moc dlouhé, v loňském roce se Developer Preview 1 objevilo už během února. Uvidíme, kteří výrobci nabídnou instalaci vývojářských verzí do svých telefonů.

Těšíte se na Android 15?

Zdroj: androidauthority

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)