Android 13 zkusí povýšit spořič displeje na novou úroveň

Android 13 spořič displeje

Spořič displeje patří mezi funkce, které zná nejen svět mobilů velmi dlouho. Konkrétně v systému Android se objevuje od jeho verze 4.2 Jelly Bean a od té doby nabízí poměrně jednoduché možnosti, jak se má obrazovka chovat mimo dobu jejího běžného používání. Pravděpodobně i kvůli tomu, že v této oblasti hodně novinek přineslo prostředí Always-On-Display, se vývojáři spořičům moc nevěnovali. Takzvané AOD ovšem rozhodně není pro všechny, takže je dobrou zprávou, že Google chystá do systému Android 13 pokročilejší funkce pro základní spořič.

Stopy po novince byly nalezeny v části kódu Android 13 Developer preview 1, která je věnována “dreams”. Tak vývojáři interně nazývají právě spořiče a podle všeho u nich probíhá implementace takzvaných “complications”, což je prvek převzatý z hodinkového systému Wear OS. Představuje soupis prvků, které se mohou na displeji vykreslovat nad spuštěným spořičem. Kromě ukazatele hodin by se díky tomu mohl na obrazovkách telefonů ukazovat například i stav baterie či jiné praktické informace. Běžný spořič by tedy mohl časem začít umazávat svou ztrátu na AOD.

Používáte spořič? Nebo AOD? A proč?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)