Jaké novinky má nový Android 12L pro obyčejné telefony?

Android 12L novinky obyčejné mobily

Když Google na konci října ukázal speciálně upravený systém Android 12L, mluvilo se hlavně o jeho poslání padnout na míru potřebám ohebných telefonů. Nicméně i obyčejné mobily s nudným plochým displejem mohou z této varianty těžit a novinek je pro ně vlastně celkem hodně. Pojďme se společně mrknout na ty nejzajímavější.

Přepínání tapety z kontextového menu na ploše. Pro změnu pozadí nebude nutné otevírat nastavení mobilu či jinou nabídku. Tzv. “quick wallpaper picker” dá uživateli na výběr současnou tapetu a čtyři další.

Android 12L novinky obyčejné mobily rychlý výběr tapety

Sdílení hovorů mezi Pixelem a Nest Hub. Po spárování Pixel telefonu se zařízením Nest Hub bude možné z této domácí ovládací jednotky rovnou zvedat a také zahajovat hovory. A to i hlasem. Současně přibude možnost hovor z telefonu do Hubu přesměrovat.

Nearby Calling Pixel Nest Hub

Návrat ovládání hlasitosti u “cast” zařízení. Z blíže neupřesněných důvodů (prý za to mohly nějaké úřední spory) zmizela z dvanáctého Androida možnost ovládat na dálku hlasitost “castovacích” zařízení z mobilu. Android 12 L má tuto možnost navrátit.

Veřejné zpřístupnění dynamického vizuálního režimu Monet. Společně se systémem Android 12 přišel styl Material You a Pixel telefony dostaly režim Monet, který umožňuje dynamicky reagovat na různé designové prvky na displeji. Nový Android dá Monet k dispozici dalším výrobců, i když mnozí už pracují na vlastních řešeních tohoto efektu.

Material You barvy v bootovací animaci. Při bootování (spouštění) mobilu je logo G animováno v nových pestrých barvách Material You. Kombinace odstínů přitom koresponduje s nastaveným tématem.

Nové Emoji. Nejnovější verze Androida rovnou implementuje nejnovější balík Emoji ve verzi Unicode 14.0. V balíku je o 37 nových výtvorů více.

Emoji 14.0

Které novinky se vám zdají nejužitečnější?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek