Které hry jako první okusí Android 12 úplně naplno?

Android 12 Game Mode prvni hry

Změny v novém systému Android 12 nejsou pouze vizuální, ale poměrně citelně se dotknou například i principu mobilního hraní. Jednou z novinek je například možnost spouštět hry, jejichž dodatečné součásti ještě nejsou kompletně stažené. V novém Androidu je také Game Launcher, který plní úlohu rozcestníku k doplňkovým funkcím jako je například živé streamování na YouTube a tak dále nebo přepínání výkonnostních profilů. Tyto profily souvisejí také s úplně novým přístupovým API pro Game Mode alias Herní režim, které musejí hry ovládat, pokud chtějí mít právo různé hladiny výkonu měnit. Doposud to neplatilo pro žádný titul, teď už se první hry objevily.

Game Mode API ze systému Android 12 už prý v tuto chvíli oficiálně využívají třeba Minecraft, Sniper 3D a Temple Run 2. Seznam už ale jistě bude v tuto chvíli delší. Takto “povýšené” hry mají příležitost přepínat mezi módy které například zajišťují veškerý dostupný výkon, nebo naopak spouštění v režimu pro úsporu baterie. Google předem oznámil, že nový Herní režim bude jen pro některé hry a dokonce i jen pro některé mobily se systémem Android 12. Oficiální seznam zatím není.

Minecraft
Minecraft
Sniper 3D:Gun Shooting Games
Sniper 3D:Gun Shooting Games
Temple Run 2
Temple Run 2

Jak náročné hry na mobilu hrajete?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek