Analytik: “Honeycomb má malou šanci na masové prosazení”

No Image-02

Trip Chowdhry, analytik trhu ze společnosti Global Equities Research, se nechal slyšet, že Android 3.0 Honeycomb je “o geecích, pro geeky, od geeků.” Dále připustil jen malou šanci na masové přijetí nové verze Androidu, orientované především na tablety. Ve své poznámce pro investory Chowdhry dokonce uvedl, že v boji s Apple IPADem 2 je Android 3.0 je odsouzen k neúspěchu. Tím samozřejmě zvedl mandle celé Android komunitě a zpravodajské servery jeho názor komentují velmi kritickým tónem.

Problém je v tom, že Chowdhry své hodnocení založil pouze na osobních zkušenostech s tabletem Motorola XOOM. Stěžuje na výdrž baterie, pohotovostní dobu, a “celkové chyby.” Na základě toho pak nevidí budoucnost Honeycombu v růžových barvách.

Co přesně analytikovi na Honeycombu respektive Motorole XOOM nelíbí?

  • Motorola XOOM občas může zamrznout.
  • Životnost baterie může být proměnlivá.
  • Baterie v pohotovostním režimu vydrží pouze 10 až 12 hodin ve srovnání s IPADem, který by měl vydržet ve stand-by módu třicet dnů.
  • Zalamování textu na obrazovce nepracuje správně.

Uvedené výhrady působí značně zmatečně, neboť tři z těchto čtyř stížnosti lze přičíst spíše XOOMu a jeho hardwaru než operačnímu systému (výjimkou je poslední bod). Stejně tak je otázkou, jaký vztah má životnost baterie a stabilita k tvrzení, že Honeycomb je určen pro geeky? Nemluvě o tom, co přesně má být na Androidu 3.0 tak nesmírně komplikované a technicky pokročilé? Není to přeci příkazová řádka Linuxu – Android nabízí uživatelům plnohodnotné grafické prostředí, domovské obrazovky, ikony aplikací, widgety… …a Angry Birds! ;)

Očividně se v USA jako analytik může označovat každý, kdo někdy alespoň chvíli držel v ruce telefon nebo tablet….

Zdroj: AndroidGuys, Android Police, Android Phone Fans

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)