TOPlist

Zase ho hackli! AMD má průšvih jako Brno

amd hack
  • Kyberzločinecká skupina Intelbroker tvrdí, že hacknula AMD
  • Ukradená data nabízejí k prodeji na darkwebu
  • AMD prohlásilo, že únik vyšetřuje

Notoricky známý aktér hrozeb známý jako Intelbroker tvrdí, že zorganizoval masivní únik dat společnosti Advanced Micro Devices (AMD), předního hráče v polovodičovém průmyslu. Nepotvrzený únik dat AMD, zveřejněný na webu BreachForums, sdílel podrobnosti o průniku, přičemž několik vzorků dat bylo sdíleno s uživateli fóra darkwebu. Představitelé AMD vydali prohlášení, že vyšetřují tvrzení o úniku dat kyberzločineckou organizací. „Úzce spolupracujeme s orgány činnými v trestním řízení a hostujícím partnerem třetí strany, abychom prošetřili tvrzení a význam dat,“ řekl výrobce čipů agentuře Reuters.

Kromě podrobností o nevydaných produktech AMD skupina nabízí k prodeji specifikační listy, databáze zákazníků, soubory vlastností, ROM, zdrojový kód, firmware a finanční záznamy. Balík dat také údajně obsahuje informace o zaměstnancích AMD, jako jsou ID uživatelů, celá jména, pracovní funkce, telefonní čísla a e-mailové adresy. Všechny zobrazené informace o zaměstnancích však byly označeny jako „neaktivní“, což naznačuje, že lidé již ve společnosti nepracují a že e-maily se nepoužívají.

amd hack data

V minulosti se vyskytly případy, kdy kyberzločinecké gangy nepravdivě tvrdily, že infiltrovaly velké organizace a ukradly data za účelem prodeje, ale tento případ se zdá být pravý, protože Intelbroker zveřejnil snímky obrazovky z interních systémů AMD. „Jsme si vědomi kyberzločinecké organizace, která tvrdí, že vlastní ukradená data AMD,“ napsala společnost ve svém prohlášení. „Úzce spolupracujeme s orgány činnými v trestním řízení a hostitelským partnerem třetí strany, abychom prošetřili tvrzení a význam dat.“

AMD nemá problémy poprvé

Není to poprvé, co nějaká skupina tvrdí, že prolomila systémy AMD. V roce 2022 ransomwarový gang RansomHouse uvedl, že ukradl 450 GB dat z Team Red. AMD zahájilo vyšetřování těchto tvrzení a v důsledku toho zlepšilo svá bezpečnostní opatření, i když se zdá, že změny nestačily k tomu, aby zabránily dalšímu incidentu. Intelbroker žádá zájemce, aby se ozvali a učinili nabídku na odcizená data AMD, která mají být zaplacena v kryptoměně Monero.

Co říkáte na opakovaný hack AMD?

Zdroj: Techspot

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)