TOPlist

Amazonu unikla data některých uživatelů. Jste mezi nimi?

Amazonu unikla data některých uživatelů

Největší prodejní platforma na světě se nechala slyšet, že ji kvůli technické chybě unikla data některých uživatelů. A to včetně těch evropských. Jak se přesvědčit, zdali se to týká i vás?

Amazonu unikla jména a emailové adresy zákazníků

Zítra je Černý pátek a nákupy jsou v plném proudu. Slevy najdete opravdu všude – i na obchodu Google Play. Viz náš souhrn 10 právě zlevněných android her. Pro prodejce obecně asi jeden z nejhorších dnů pro negativní publicitu. Přesto se to stalo a to rovnou tomu největšímu z nich. Amazon krátce informoval, že mu kvůli „technické“ chybě unikla jména a emailové adresy některých uživatelů. Dotčení uživatelé včera (21.11) obdrželi stručný e-mail, jenž je na únik jejich informací upozorňuje.

Výše můžete vidět znění zmiňovaného emailu

Tento únik se dotkl minimálně některých amerických a evropských zákazníků. Pokud jste včera zmiňovaný e-mail obdrželi – únik se týká i vás. Pokud ne, tak byste měli být v suchu. Na Amazonu nakupujeme často, přesto jsme žádné takové upozornění nedostali, takže se únik opravdu týká jen části uživatelů. Pro Amazon to je ale ošklivá kaňka. Dosud jsme ho většinou jen chválili. Zároveň jsme mu věnovali spoustu prostoru v našem předvánočním článku Jak nakupovat zboží ze zahraničí.

Amazon příliš dalších informací nesdělil a celá zpráva byla velice stručná. Amazon v ní mimo jiné píše: „Chyba nebyla na vaší straně a byla opravena. Hesla měnit nemusíte.“ Mnoho uživatelů podobně strohá zpráva zaskočila a nechtěla věřit tomu, že jde o oficiální reakci. Pokud Amazon prozradí více informací, budeme vás informovat.

Nakupovali jste někdy na Amazonu? Obdrželi jste zmiňovaný e-mail?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)