TOPlist

Amazon představil nové generativní AI řešení pro firmy

AWS Amazon Q
  • Amazon představuje novou generativní umělou inteligenci
  • Má pomoci převážně v podnikovém prostředí
  • Firemním zákazníkům poskytne zkušební verzi

AWS (Amazon Web Services) na konferenci re:Invent představil Amazon Q, novou vlnu generativní umělé inteligence, která má pomoci převážně na pracovišti. Amazon Q bude sofistikovaný asistent, který se zvládne probrat obrovským množstvím dat. Firemní vizí je, aby přetvořil jak zaměstnanci procesy dělají, zajistit rychlejší rozhodování a současně řešení problémů.

Q má řešit rutinní firemní záležitosti, zvládnout shrnout klíčové body ze strategických materiálů nebo spravovat interní žádosti a tím vyjasňovat organizační směrnice. To má být také hlavním konkurenčním bodem. V podnikové sféře prakticky nemá konkurenci, ačkoliv stále značně zaostává za ChatGPT nebo Microsoft Copilotem. Tyto platformy mají velkou uživatelskou základu, avšak nenabízí komplexní řešení pro firemní klienty.

Navíc model bude nabízen ve zkušební verzi, což potenciálně také může vylepšit pozici v konkurenčním žebříčku. Zkušební verze umožní zákazníkům přijímat odpovědi a generovat obsah na základě firemních dat či odborných znalostí uživatele. Údajně klade velký důraz na bezpečnost, slibuje ochranu dat a řešení ohledně současné obavy o důvěrnost služeb.

Introducing Amazon Q, the generative AI-powered Assistant Tailored for Work | Amazon Web Services

Introducing Amazon Q, the generative AI-powered Assistant Tailored for Work | Amazon Web Services

Nástroj by dle AWS měl poskytnout široké firemní využití. Amazon Q se také dočkal podpory od firemních zákazníků, jako například BMW Group nebo Accenture, kteří tím jen potvrdili jeho potenciál. Accenture dokonce plánuje tento nástroj nasadit až pro 50 000 vývojářů a IT specialistů do dvou let. Představení se zatím setkalo se značným optimismem, Amazon Q nemá za cíl nahradit zaměstnance, ale pouze posílit jejich možnost a přenést všední procesy na virtuálního asistenta.

Ocenili byste v práci asistenta Amazon Q?

Zdroj: Forbes

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)