Sluchátka Amazon Echo teď umí zaznamenávat sportovní výkony

Amazon Echo Buds záznam sportovních výkonů

Kdybyste měli vyjmenovat chytrá elektronická zařízení, která jsou vhodná pro sportování a zaznamenávání výkonů, pravděpodobně byste kromě sport testerů v podobě hodinek či náramků zmínili i sluchátka. Ta ovšem jen z toho důvodu, že s hudbou se lépe cvičí. Rozhodně souhlasíme, nicméně existují příklady, kdy sluchátka umí sportovci pomoci mnohem víc než jen po stránce audia. Taková Amazon Echo Buds například brzy dostanou aktualizaci, která jim umožní záznam sportovních výkonů.

Amazon Echo Buds

Na této funkci americká společnost pracuje už nějakou dobu a základem pochopitelně je, že jsou sluchátka vybavená alespoň akcelerometrem. Díky tomu mohou pořídit záznam o počtu kroků a následně i dosažené vzdálenosti nebo spálených kaloriích. Podle časů zahájení a ukončení výkonu zvládnou také vypočítat tempo. Záznam sportovních výkonů přes sluchátka Amazon Echo Buds je zprostředkovaný přes chytrou asistentku Alexu. V její aplikaci se zadávají fyzické atributy uživatele a na stejném místě jsou poté k dispozici i výsledky záznamů.

Amazon Alexa
Amazon Alexa

Po aktualizaci, která by měla všechna sluchátka Echo Buds zastihnout do několika dní, je možné v aplikaci Alexa vytvořit Workout profil a začít se záznamy. Amazon není první, kdo s podobným nápadem přišel. Například Sport Wireless od Under Armour dokonce zvládnou z ucha měřit i tep.

Jakým způsobem zaznamenáváte vaše sportovní výkony?

Zdroj: CNBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)