Alternativní ROM Paranoid Android nyní ve stabilní verzi s Androidem 5.1

paranoid_android_ico

Tým vývojářů kolem alternativní ROM Paranoid Android oznámil na svém blogu radostnou novinku: pro vybraná zařízení řady Nexus je k dispozici nová verze této poměrně populární ROM. Paranoid Android je po CyanogenModu druhou nejoblíbenější alternativní ROMkou. V poslední době se tým musel vyrovnat s odlivem mozků, které na svou palubu přetáhl výrobce OnePlus. Tuto skutečnost zmiňují i na blogu, kde konstatují, že opožděné vydání verze, postavené na Androidu 5.1, je způsobeno “chybějící pracovní silou.”

Alternativní ROM Paranoid Android ve stabilní verzi s Androidem 5.1 pro Nexusy Alternativní ROM Paranoid Android ve stabilní verzi s Androidem 5.1 pro Nexusy

Od nové verze ROM uživatelé mohou očekávat lepší správu grafických témat, snadné přeskupování položek rychlého nastavení, správu oprávnění aplikací App Opps a pokročilé řízení spotřeby elektrické energie. Ti, kdož se rozhodnou novou ROM Paranoid Android instalovat, by neměli zapomenout také na flashnutí odpovídající verze aplikací Google (GApps) – použít lze například některou z variant, nabízených v rámci balíčků TK GApps (viz článek GApps (aplikace Google) pro Android 5.1 Lollipop ke stažení).

Kde stáhnout alternativní ROM Paranoid Android?

Alternativní ROM Paranoid Android ve verzi 5.1 lze stáhnout z následujících odkazů:

Vývojáři se také zmínili o dalším pokračování – nepříliš pozitivní zprávou je především přechod z pravidelných týdenních sestavení na uvolňování “podle možností”. Důvodem tohoto kroku je již zmiňovaný odchod několika programátorů z projektu. Nezbývá než doufat, že se řady vývojářů, stojících za touto ROM, v dohledné době opět rozšíří. V opačném případě by se příznivci této ROMky museli smířit s pomalejším vývojem nových verzí a pravděpodobně i nižším počtem podporovaných zařízení.

Zdroje: Android Authority, Paranoid Android.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)