Menu

Alternativní ROM Paranoid Android nyní ve stabilní verzi s Androidem 5.1

Tým vývojářů kolem alternativní ROM Paranoid Android oznámil na svém blogu radostnou novinku: pro vybraná zařízení řady Nexus je k dispozici nová verze této poměrně populární ROM. Paranoid Android je po CyanogenModu druhou nejoblíbenější alternativní ROMkou. V poslední době se tým musel vyrovnat s odlivem mozků, které na svou palubu přetáhl výrobce OnePlus. Tuto skutečnost zmiňují i na blogu, kde konstatují, že opožděné vydání verze, postavené na Androidu 5.1, je způsobeno “chybějící pracovní silou.”

Alternativní ROM Paranoid Android ve stabilní verzi s Androidem 5.1 pro Nexusy

Alternativní ROM Paranoid Android ve stabilní verzi s Androidem 5.1 pro Nexusy

Od nové verze ROM uživatelé mohou očekávat lepší správu grafických témat, snadné přeskupování položek rychlého nastavení, správu oprávnění aplikací App Opps a pokročilé řízení spotřeby elektrické energie. Ti, kdož se rozhodnou novou ROM Paranoid Android instalovat, by neměli zapomenout také na flashnutí odpovídající verze aplikací Google (GApps) – použít lze například některou z variant, nabízených v rámci balíčků TK GApps (viz článek GApps (aplikace Google) pro Android 5.1 Lollipop ke stažení).

Kde stáhnout alternativní ROM Paranoid Android?

Alternativní ROM Paranoid Android ve verzi 5.1 lze stáhnout z následujících odkazů:

Vývojáři se také zmínili o dalším pokračování – nepříliš pozitivní zprávou je především přechod z pravidelných týdenních sestavení na uvolňování “podle možností”. Důvodem tohoto kroku je již zmiňovaný odchod několika programátorů z projektu. Nezbývá než doufat, že se řady vývojářů, stojících za touto ROM, v dohledné době opět rozšíří. V opačném případě by se příznivci této ROMky museli smířit s pomalejším vývojem nových verzí a pravděpodobně i nižším počtem podporovaných zařízení.

Zdroje: Android Authority, Paranoid Android.

 

Komentáře

Martin P.

Martin P.

8.7.2015 8:45

Smůla je že nejvíc odladěné alternativní ROM sou na smartphony a tablety které to potřebují nejméně. Na 80% smartphonů nikdy alternativní ROM nedojdou stavu běžného využití.

jake

jake

8.7.2015 10:33

no ono to bude i tím, že těch 80%výrobců ani nedá k dispozici drivery. pak těžko něco dělat. je to škoda.

Bugi

z aplikace
8.7.2015 10:36

Přesně tak. Na svůj Nexus 4 / Nexus 7 bych si alternativní ROM nedal, ale na manželčin LG L65 určitě.

Martin P.

Martin P.

8.7.2015 10:53

To Jake dnes v 10:33 : to jsou výmluvy jak pře dvaceti lety s Linuxem . Ano některé ovladače výrobci nejí k dispozici ale to není těch 80% .

David

David

8.7.2015 13:51

Tak moc jsem si u Nexus 7 zvykl na tablet ui , že zůstávám u verze 3.99 s androidem 4.3

Vojta

Vojta

14.7.2015 12:14

Dnes jsem si nainstaloval posledni verzi PA 5.1 na svuj Nexus 7. Prekvapilo me ze tam nejsou skoro zadne funkce, ktere by nemel cisty Android. Jenom podpora témat a immersive mode. To je tak vse co jsem nasel. Nevite jestli v blizke dobe hodlaji neco pridat, aby to mohlo konkurovat CM?

RSS (komentáře k článku)