Alternativní ROM Paranoid Android 4.5 nasazuje vzhled Androidu L

paranoid_android_ico

Vývojářský tým, stojící za populární alternativní ROMkou Paranoid Android, publikoval první sestavení, které zahrnuje prvky uživatelského rozhraní, odpovídající nedávno představenému Androidu L (jak již víte, Google plánuje spuštění finálního Androidu L (5.0?) na podzim a v tuto chvíli je k dispozici “vývojářský náhled”).

Prvky nového prostředí jsou k dispozici v Paranoid Android 4.5 Alpha 1, tedy testovací verzi, která má sloužit k prezentaci změn, jež jsou v současnosti prováděny. Jako první se změny dočkal seznam spuštěných aplikací, přicházející s kartami ve stylu Androidu L. Jak můžete vidět na videu, ačkoli se autoři vydali vlastní cestou, implementace se v konečném výsledku skutečně hodně podobá svému vzoru.

ParanoidAndroid 4.5 Recents Early Preview

ParanoidAndroid 4.5 Recents Early Preview

Zpracování seznamu spuštěných aplikací je podobné provedení z Androidu L především v tom, že využívá rozložení ve stylu karet, zobrazujících informace o aplikacích. Posouváním nahoru a dolů přejdete na požadovanou aplikaci. Rozdíl proti originálu je v animaci – zatímco Android L prochází seznam jako listování stohem papíru (Rolodex efekt), animace PA napodobuje míchání pomocí balíčku karet.

Protože se jedná o testovací sestavení, musí případní uživatelé počítat s možnými problémy a nedostatky, a to jak z funkčního hlediska, tak z pohledu vzhledu. ROMku Paranoid Android 4.5 Alpha 1 build tedy nedoporučujeme uživatelům, kteří očekávají od svých telefonů stabilitu a spolehlivost. Stáhnout Paranoid Android 4.5 Alpha 1 můžete z oficiálních stránek – k dispozici je několik verzí pro zařízení Nexus.

Na krocích ROMky Paranoid Android je zajímavé sledovat, jak vývojáři realizují své vize, protože je pravděpodobné, že nás čeká poměrně revoluční období. Radikální redesign Androidu L by mohl znamenat, že alternativní ROMky získají některé dosti zajímavé a jedinečné vlastnosti, neboť vývojáři jsou schopni a ochotni si lépe “pohrát” se systémem. Tým kolem PA tak pravděpodobně bude jedním z prvních, kdo se sveze na vlně inovací.

Alternativní ROM Paranoid Android Alternativní ROM Paranoid Android

Pro uživatele, kteří preferují stabilní větev, byla vydána ROM Paranoid Android 4.43, která přináší opravy chyb a další drobná vylepšení.

Zdroje: Android Authority, Android Headlines, Android Geeks, Google+ Paranoid Android.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)