Alternativní kernel přidává funkcionalitu třetího tlačítka pro HTC One

htc-one-review-4

HTC One si jistě našel cestu k mnoha zákazníkům a to i přesto, že technicky vzato nabízí pouhá dvě kapacitní tlačítka pro ovládání systému. Před několika dny se ale šikovným “hackerům” podařilo zjistit, že logo HTC lze téměř namapovat jako třetí tlačítko a díky tomu se zbavit softwarového tlačítka v systému. Proč téměř? Nejedná se totiž přímo o stisk samotného loga, ale dle slov tvůrce této úpravy je vlastně namapována drobná oblast obrazovky přímo nad logem HTC.

Pomocí upraveného jádra systému se můžete zbavit on-screen menu tlačítka Pomocí upraveného jádra systému se můžete zbavit on-screen menu tlačítka

Nainstalování tohoto hacku není vhodné pro úplné nováčky. Pokročilí uživatelé však jistě nebudou mít problém s flashnutím ZIP souboru obsahujícím upravený kernel (jádro) přes Recovery režim. Po flashnutí ZIP souboru vám ještě instalační průvodce nabídne několik voleb – můžete si vybrat, co vlastně bude nové tlačítko dělat a zda chcete původní on-screen tlačítko skrýt.

Tento hack funguje na HTC One s “ROMkami” 1.28 a 1.29, bohužel na 1.29.401.12 neběží a naopak přestane fungovat fotoaparát.

Veškeré informace včetně technických detailů a odkazů ke stažení najdete na XDA-Developers

 

Home2Wake on htc one (m7) tbaldens kernel

Home2Wake on htc one (m7) tbaldens kernel

 

Zdroj: XDA-Developers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)