Menu

Alternativní kernel přidává funkcionalitu třetího tlačítka pro HTC One

HTC One si jistě našel cestu k mnoha zákazníkům a to i přesto, že technicky vzato nabízí pouhá dvě kapacitní tlačítka pro ovládání systému. Před několika dny se ale šikovným “hackerům” podařilo zjistit, že logo HTC lze téměř namapovat jako třetí tlačítko a díky tomu se zbavit softwarového tlačítka v systému. Proč téměř? Nejedná se totiž přímo o stisk samotného loga, ale dle slov tvůrce této úpravy je vlastně namapována drobná oblast obrazovky přímo nad logem HTC.

Pomocí upraveného jádra systému se můžete zbavit on-screen menu tlačítka

Pomocí upraveného jádra systému se můžete zbavit on-screen menu tlačítka

Nainstalování tohoto hacku není vhodné pro úplné nováčky. Pokročilí uživatelé však jistě nebudou mít problém s flashnutím ZIP souboru obsahujícím upravený kernel (jádro) přes Recovery režim. Po flashnutí ZIP souboru vám ještě instalační průvodce nabídne několik voleb – můžete si vybrat, co vlastně bude nové tlačítko dělat a zda chcete původní on-screen tlačítko skrýt.

Tento hack funguje na HTC One s “ROMkami” 1.28 a 1.29, bohužel na 1.29.401.12 neběží a naopak přestane fungovat fotoaparát.

Veškeré informace včetně technických detailů a odkazů ke stažení najdete na XDA-Developers

 

 

Zdroj: XDA-Developers

 

Komentáře

Edye

4.5.2013 17:52

toto moc v htc nevychylali no…

Miroslav Šiler

4.5.2013 19:31

No to teda ne… tfuj! Zabit kus displaye kvuli jednomu “tlacitku”. Vadila by mi i ta ikonka baterie v trayi, jsem zvyklej tam mit jen procenta. Ale to si clovek musi udelat sam…

Forest

4.5.2013 21:56

Používám starší typ HTC Desire a ta ikona baterie je v pohodě. Barva ikony zelená, oranžová, červená. Jinak se moc líbí znak HTC použít jako tlačítko.

Tony

Tony

4.5.2013 22:06

Aspoň to prinúti vývojárov viac optimalizovať aplikácie a hry, keď to iPhone dokáže bez pásiku, tak prečo Android nie? A niektoré hlavne skoro všetky nové hry už pásik nemajú

Marsec

Marsec

4.5.2013 22:14

Pásik nepásik prostě 3 tlačítka jsou lepší než 2,nevím proč museli zase pokazit jinak výborný telefon :-(

Wichnator

Wichnator

4.5.2013 23:01

O téhle úpravě kernelu jsem četl už nějaký pátek po představení One. Možná to ale ještě nebylo finální, tak se tom píše víc až teď.

RSS (komentáře k článku)