TOPlist

Adobe Flash Player: 6 kroků k jeho rozběhání i na Lollipopu

Adobe Flash – jak na to – náhleďák

I když už na ně v poslední době moc často nenarazíte, stále tam jsou. O čem je řeč? O videích a webových stránkách, které pro svůj chod potřebují Adobe Flash Player. Ale vždyť ho Android už dávno nepodporuje. Jak si tedy mohu takovou stránku nebo video prohlédnout, aniž bych musel usednout k počítači? Čtěte dále, přinášíme vám jednoduchý návod.

Adobe Flash Player na Androidu běží, jen na něj musíte vyzrát

1. krok

Stáhněte a nainstalujte prohlížeč Dolphin z Obchodu Play

Dolphin Browser: Fast, Private
Dolphin Browser: Fast, Private

Jak rozběhat Adobe Flash (5)

2. krok

Stáhněte si APK balíček aplikace Adobe Flash Player 11.1 a spusťte jeho instalaci.

Pokud vyskočí varování o zablokování instalací z neznámých zdrojů, tapněte na Nastavení. Pokud ne, pokračujte k 5. kroku.

3. krok

Zapněte „Neznámé zdroje“.

Jak rozběhat Adobe Flash (8)

4. krok

Znovu spusťte instalaci Adobe Flash Playeru. Najdete ho buď v aplikaci „Stažené“ nebo ve složce „Downloads“ pomocí průzkumníka souborů.

5. krok

Pokud při instalaci nedošlo k žádným potížím, a Adobe Flash Player se nainstaloval, stiskněte „Hotovo“ a přejděte do prohlížeče Dolphin a jeho nastavení, kde nastavíte položku „Přehrávač Flash“ do polohy „Vždy zapnuto“.

Jak rozběhat Adobe Flash (2)

6. krok

Navštivte nějakou Flash stránku, abyste si ověřili funkčnost. Můžete to zkusit například na portfoliu Matthiase Dittricha.

FAQ

Mohu použít jiný prohlížeč, než Dolphin?

Ano, ale ne každý prohlížeč Adobe Flash Player podporuje. Například často používaný Chrome si s tímto oříškem neporadí. Můžete ale vyzkoušet například Firefox a některé další.

Mohu tento návod použít na jakémkoli zařízení?

Ano, tento postup funguje na všech verzích Androida, včetně 5.0, 5.0.1, 5.0.2, 5.1 a pravděpodobně bude fungovat i na verzi 6.0 (odzkoušeno na telefonu Nexus 6) a dalších.

Proč bych měl chtít instalovat si do telefonu/tabletu Adobe Flash Player?

I když je Adobe Flash Player již dlouho nepodporován ze strany Androida, existuje spousta stránek, které bez něj vůbec neotevřete. V lepším případě vývojáři webů na mobilní uživatele myslí, stejně jako v názorné ukázce portfolia Matthiase Dittricha a přidá jednoduché rozhraní. Takových web developerů je ale jako šafránu, a tak stále snadno narazíte na web, který se vám prostě odmítne zobrazit.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)