Akcie společnosti Alphabet dosáhly na rekordní hodnotu

alphabet-akcie

Google Pixel je velmi povedené zařízení, alespoň to tvrdí první zahraniční recenze.A právě díky tomu může společnost Alphabet inc. slavit, protože jejich akcie dosáhly na nejvyšší hodnotu vůbec.

Alphabet na akciovém trhu zářil

Podle agentury Bloomberg, byly hlavní hnací silou zvyšování Alphabet akcií, obecně pozitivní recenze na Google Pixel telefony. A to už v době, kdy se ještě telefony ani nedostaly k zákazníkům. Na začátku dne měla hodnota jedné akcie 814,21 dolarů, ve 14:20 byla už ale byla hodnota 828,81 dolarů za jednu akcii. Den Alphabet zakončil na hodnotě 821,49 USD za akcii.

pixel-xl-family-us-only

I když to vypadá, že Google Pixel telefony budou patřit mezi vůbec to nejlepší, co se dá v nadcházejících měsících koupit. Bude zajímavé sledovat, jak velký zisk nakonec telefony budou mít. Můžeme se zatím orientovat pomocí skladové dostupnosti. Protože již byla většina modelů vyprodána a několik týdnů se na ně musí čekat.

Bohužel chybí čísla, takže není jasné, jestli za vyprodáním telefonů stojí tak velká poptávka, nebo jen Google podcenil výrobu. Tak jako tak, Pixel telefony můžou být tím správným komerčním úspěchem, na který investoři čekají.

Zdroj: bloomberg.com, phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)