Alcatel U5 3G Premium a U5 HD Premium: Nižší třída v novém kabátu

alcatel u5

Společnost TCL uvedla na český a slovenský trh vylepšené verze telefonů Alcatel U5 3G Premium a U5 HD Premium. Tyto telefony disponují větší pamětí a změnou vzhledu oproti svým předchůdcům.

Alcatel U5 3G Premium a U5 HD Premium

Včera byly na český a slovenský trh uvedeny dva telefony značky Alcatel. Konkrétně se jedná o modely Alcatel U5 3G Premium a Alcatel U5 HD Premium. Oba tyto telefony patří do nižší třídy a jsou zaměřeny na lidi, kteří si chtějí pořídit svůj první smartphone. Jsou dodávány s operačním systémem Android 7 Nougat.

Alcatel U5 3G Premium

Tento telefon nabízí 5“ FWVGA displej s rozlišením 854 x 480 pixelů. Výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor. Každé jádro je taktované na frekvenci 1,3 GHz. Model 3G dále nabízí 1 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Co se fotoaparátů týče, zadní čočka nabízí 5 Mpx a přední pouhé 2 Mpx. Video je možné nahrávat v kvalitě 720p při 30 snímcích za sekundu. Baterie má kapacitu 2050 mAh. Cena byla stanovena na 2 199 korun (84,99 euro).

Alcatel U5 HD Premium

Model HD je na tom o něco lépe. Tento telefon má rovněž 5“ displej, nicméně jde o IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Tento displej je 5bodový, oproti modelu 3G, který je jen 2bodový. O výkon se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,25 GHz na jádro.  Model HD dále nabízí 2 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Další výhodou oproti předchozímu modelu je podpora LTE CAT 4 pásma.

S fotoaparáty se to má následovně. Zadní nabízí 8 Mpx a přední 5 Mpx. Video lze nahrávat v kvalitě 1080p při 30 fps. Telefon disponuje baterií o kapacitě 2200 mAh. Tento telefon se prodává ve dvou barvách. Metallic Gold a Metallic Black. Model 3G se vyrábí pouze v barvě Metallic Gold. Cena se ustálila na 3 199 korun (119,99 euro). Výkon obou telefonů by měl být pro nováčky ve světě smartphonů dostačující. Uvidíme, jak se jim na českém trhu povede.

Jaký telefon byste doporučili nováčkům ve světě smartphonů?

Zdroj: TZ

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)