Alcatel Idol 4 a 4S představeny: Virtuální realita v balení

alcatel-idol-4-4s-5

Alcatel s modelem Idol 3 zabodoval – podaří se mu loňský úspěch zopakovat? Právě představené modely Alcatel Idol 4 a 4S mají rozhodně skvělé předpoklady a z předchozího modelu si vzaly to dobré a na špatném zapracovaly. Novinky si pro nás připravily kromě klasické výbavy i spoustu vychytávek. Tohle byste měli o nových Idolech vědět:

Nabušenější Alcatel Idol 4S s VR

Vybavenější ze dvou modelů Idol 4S v kovovém těle v kombinaci se sklem ukrývá zajímavé specifikace. Displej typu AMOLED o velikosti 5,5“ s rozlišením QHD, poháněný osmijádrem Snapdragon 652, který doplňuje příjemná 3GB RAM paměť a baterie o kapacitě 3 000 mAh. Ačkoli má baterie vydržet až 420 hodin ve standby režimu, při nabíjení rádi využijete funkci Quick Charge.

Android 6 a skvělý fotoaparát

Verze interní paměti je pouze 32 GB, díky microSD slotu se však dá navýšit teoreticky o dalších 512 GB. Kvalitní zadní fotoaparát o 16 MPx doplňuje přední snímač o 8 MPx. To vše je zabaleno v Androidu 6.0 s několika vychytávkami navíc. Kupce vyššího modelu navíc společnost potěší VR brýlemi, které nalezne v každém balení.

alcatel-idol-4-4s-16

Další informace

  • Barevné provedení: černá, tmavě šedá, zlatá, stříbrná.
  • V balení navíc: VR brýle (obchod s VR hrami a videi v systému).
  • Zajímavá funkce: Boom Key.
  • Předpokládaná cena: 12 000 Kč.
  • Uvedení do prodeje: květen 2016.

Úspornější Alcatel Idol 4

Ačkoli cena pro oba výrobky je zatím spíše orientační, mateřská firma TLC rozhodně nemíří do cenových vod konkurenčních vlajkových lodí. Pokud však už teď stojíte o méně vyšperkovanější a levnější variantu, Idol 4 by mohl být to pravé.

alcatel-idol-4-4s-vr-viewer-2

Zpět k FullHD a žádné VR

Menší 5,2“ LCD displej se vrací zpět k rozlišení FullHD. O výkon se postará Snapdragon 617 doplněný rovněž o 3 GB velkou RAM paměť. Interní paměť má kapacitu 16 GB, nechybí slot pro microSD kartu. Fotoaparáty pak nabídnou 13 a 8 MPx, o pohon se postará baterie se 2 600 mAh. Majitelé budou ochuzeni o VR, Android 6 však zůstává.

Další informace

  • Předpokládaná cena: 7 500 Kč.
  • Uvedení do prodeje: květen 2016.
  • Zajímavá funkce: Boom Key.

Něco navíc

Praktická funkce Boom Key

Oba modely se pyšní zajímavou vychytávkou s názvem Boom Key. Jedná se o hardwarové tlačítko, v obou případech umístěno na boku zařízení, které umožňuje uživatelům vymáčknout z telefonu pár funkcí navíc – záleží pouze na vás, co s Boom Key provedete. Tlačítko může sloužit k pořizování fotografií, ovládání hudby, vytváření automatických koláží fotek v galerii, pro použití nitra ve hře Asphalt nebo aktivaci dalších funkcí na ploše. Použití je zkrátka nekonečné a fičuře jednoznačně fandíme.

alcatel-idol-4-4s-18

Lepší audio a staré známé přetáčení telefonu

Společnost zabývající se hudebními produkty JBL se u nových Idolů postarala o ozvučení. Dva 3,6watt reproduktory se prakticky adaptují podle toho, jak telefon otáčíte – nestane se tak, že byste zvuk omylem tlumili, zvuk bude vycházet vždycky ze správné strany. Alcatel rovněž ponechal funkci šikovného otáčení telefonu, kdy se celý systém přetočí podle uchopení smartphonu.

OneTouch je minulostí

Mateřská firma TLC skončila s označením OneTouch, na které jsme byli doposud zvyklí. Místo toho se postarala o přeměnu loga Alcatel, pod kterým nynější telefony budou vystupovat a přídomek OneTouch zcela zmizí. Celé názvy modelů jsou tedy Alcatel Idol 4 a 4S.

alcatel-222732

Pro další zajímavosti, novinky i vlogy z MWC 2016 v Barceloně nás sledujte na Facebooku.

Zdroj: AP.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)