WhatsApp podléhá trendu AI. Zavede novinky generované umělou inteligencí

WhatsApp do své aplikace generativní AI, umožní tvořit nálepky
  • Mark Zuckerberg oznámil možnost integrace umělé inteligence do svých aplikací
  • Agent AI bude fungovat jako asistent pro uživatele
  • Zavádí možnost připnutí zprávy, umožní uživatelům zvýraznit důležité informace

Meta je jednou z firem, která svou aplikaci WhatsApp neustále vyvíjí a stále přichází s novými vychytávkami. Mark Zuckerberg, otec sociální sítě Facebook, se na konferenci podělil o vizionářské plány do budoucna a odhalil, že v současné době Meta experimentuje s chaty řízenými umělou inteligencí ve svých komunikačních aplikacích.

Odhalení na konferenci Meta Connect 2023

Jedním z letošních hostů na konferenci Meta Connect 2023 byl i Mark Zuckerberg, jeden z nejbohatších mužů planety ale hlavně výkonný ředitel Facebooku, který je známý pro své vizionářské plány a téměř futuristické technologické posuny. Na konferenci nejen potvrdil, že neustoupí od svého snu o vytvoření propojeného digitálního světa, známého jako Metaverse, ale také ohlásil zavedení umělé inteligence do aplikací provozovaných společností patřících pod značku Meta. Současně oznámil strategické partnerství s firmou Microsoft Bing, které si klade za cíl poskytovat webové výsledky v reálném čase. Tato iniciativa se stane klíčovým konkurenčním prvkem ve srovnání s ostatními bezplatnými generativními technologiemi.

Meta Connect 2023: Everything Revealed in 10 Minutes

Meta Connect 2023: Everything Revealed in 10 Minutes

Generování obrázků a nálepek přímo v aplikaci WhatsApp

Během konference byly také představeny chaty s umělou inteligencí a jejich integrace do platformy. Jedním z klíčových aspektů využití umělé inteligence bude schopnost generovat obrázky, podobně jako u projektů MidJourney nebo Dall-E. Tato inovace uživatelům umožní komunikovat s agentem prostřednictvím textových zpráv. Může být nápomocný při rychlém získávání informací, řešení problémů nebo dokonce vytváření obsahu zprávy. Za zmínku také stojí, že asistent vám bude k dispozici v aplikaci pokaždé, když ho v konverzaci zmíníte.

WhatsApp zavede AI do své aplikace

Co říkáte na integraci AI?

Zdroj: WabetaInfo, Verge

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

GPT-4 Turbo

Co je GPT-4 Turbo a co vše umí?

Články Zuzana Přibylová Zuzana Přibylová
2 min. uložit na později

Komentáře (0)