TOPlist

Pozor, aktualizace Samsung Galaxy XCover 5 na OneUI 6 rozbíjí fotoaparát!

Samsung Galaxy XCover 5 
  • Samsung Galaxy XCover 5 je oblíbený odolný telefon používaný v průmyslu i jinde
  • Po poslední aktualizaci telefony neostří a nejsou schopny ani číst čárové kódy
  • Samsung o chybě ví a pravuje na opravě

Telefon Samsung Galaxy XCover 5 obdržel aktualizaci na Android 14 a OneUI 6. Uživatelé ve Velké Británii si ale stěžují, že po aktualizaci nefunguje hlavní fotoaparát, jak by měl. Nejde zaostřit.

Problémy po aktualizaci

Samsung Galaxy XCover 5  je oblíbený odolný telefon, nasazovaný často jako průmyslové zařízení ve skladech nebo v dopravních prostředcích pro kontrolu jízdenek. K této činnosti je třeba, aby fotoaparát fungoval správně. Bohužel na anglické verzi Samsung Community se objevil příspěvek, kde si uživatel stěžuje, že vlastní hned tři kusy tohoto telefonu a po aktualizaci na Android 14 nefunguje ostření u hlavního fotoaparátu.

Samsung Galaxy Xcover 5 (G525F)

Kde koupit:

Nepomohlo ani nainstalování jiné aplikace pro focení a ani na infolince oblíbené doporučení obnovení továrního nastavení. Další uživatelé potvrzují toto chování.

Samsung Galaxy XCover 5 Samsung Galaxy XCover 5 Pokud nefunguje fotoaparát, není možné ani fotit, ani skenovat čárové či QR kódy, telefony jsou tedy nepoužitelné pro zamýšlený účel. Samsung se později prý vyjádřil, že jde opravdu o chybu, a že pracuje na nápravě. Požádali jsme o vyjádření české zastoupení Samsungu, jakmile obdržíme odpověď, doplníme ji do článku.

V této chvíli nedoporučujeme instalovat na Samsung Galaxy XCover 5  aktualizace na Android 14, pokud máte telefon nasazený v důležitém provozu. 

Aktualizace: Samsung se vyjádřil ke kauze takto: lokálne (CR) aktuálně neevidujeme plošně žádný takový fenomén popsaný níže. Je tedy možné, že v ČR je/bude k dispozici už opravená aktualizace, nebo že se jednalo o specifickou kombinaci faktorů, které se projevily jen některým uživatelům.

Používáte Samsung Galaxy XCover 5 ?

Zdroj: Samsung Community

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)