AirBank připravuje podporu pro Google Pay a další možnosti placení

air bank google pay

Google Pay je populární služba, jejímž prostřednictvím je uživatelům umožněna bezkontaktní platba mobilem. Podporu služby postupně přidávají další a další bankovní instituce, jako například v nedávné době Česká spořitelna. Nyní s Google Pay počítá také Air Bank. Ta v tiskové zprávě oznámila očekávaný příchod podpory ke konci roku 2019, spolu s dalšími službami, které umožňují placení hodinkami.

Google Wallet
Google Wallet

Platba mobilem pomocí Google Pay nově i u Air Bank

Air Bank svým klientům se zařízením s Androidem již nějakou dobu přináší vlastní řešení platby mobilem prostřednictvím aplikace My Air. Ačkoliv již na začátku roku 2019 umožnila platbu pomocí Apple Pay, tedy služby, díky níž je umožněna platba mobilem pro zařízení s iOS. Podporu pro Google Pay stále odkládala. To by se však již mělo stát minulostí. Dle slov vedoucího Oddělení každodenních služeb Filipa Zavřela se pak banka přiklání k tomuto řešení z důvodu rychlého vývoje platebních metod. Zde se neustále přidávají nové a nové možnosti, které by zákazníci Air Bank prostřednictvím vlastního řešení banky využívat nemohli.

My Air
My Air

Dle aktuální tiskové zprávy se chystá Air Bank klientům umožnit platby prostřednictvím služby Google Pay do konce roku 2019. Přesné datum není prozatím stanoveno. I nadále by pak měla zůstat zachována podpora placení mobilem také přes zmíněnou aplikaci My Air a to i po spuštění Google Pay. Kromě podpory googlí služby, jejímž cílem je bezkontaktní platba mobilem, Air Bank chystá do konce roku zavést také podporu pro Garmin Pay a Fitbit Pay. Tedy nástroje pro placení chytrými hodinkami.

Uvítáte podporu Google, Garmin a Fitbit Pay?

Zdroj: Air Bank

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)