Česká spořitelna spouští mobilní platby s Google Pay

google pay česká spořitelna

Rozšíření chytrých mobilních telefonů a nositelné elektroniky dalo za vznik zcela novým platebním metodám.  Příkladem může být Apple Pay a Google Pay, služby, které začínají být u českých uživatelů čím dál používanější. Není proto divu, že se o jejich podporu snaží celá řada obchodů a restaurací. Abyste mohli vybranou službu používat, musí však být v první řadě podporována vaší bankou. Postupně se tak do seznamu partnerů přidávají všechny velké finanční instituce. Nyní oznamuje podporu Google Pay také Česká spořitelna.

How to pay in stores with Google Pay

How to pay in stores with Google Pay

Česká spořitelna podporuje Google Pay

Podporu mobilních plateb do svého portfolia postupně přidávají všechny velké banky nejen na území České republiky. Mezi takové samozřejmě patří také Česká spořitelna. V únoru 2019 banka spustila podporu pro uživatele iOS a Apple Pay. Dle tiskové zprávy jí k dnešnímu dni využívá téměř sto tisíc klientů. Nyní se dostává také na uživatele Android zařízení. Od 2.7.2019 se Česká spořitelna přidává ke KB, Fio a dalším bankám, které umožňují svým klientům využití služby Google Pay.

Google Wallet
Google Wallet

Jaké jsou podmínky použití Google Pay?

Služba může být již dnes funkční za splnění několika jednoduchých podmínek. Klient musí vlastnit debetní, nebo kreditovou kartu Visa, nebo Mastercard a mobilní zařízení s operačním systémem Android 5.0 (Lollipop) nebo vyšším. Toto mobilní zařízení musí zároveň podporovat technologii NFC pro bezkontaktní přenos dat. Bez NFC nelze službu Google Pay využívat. Pokud nevíte, zda váš telefon technologii podporuje, zkontrolujte specifikace vašeho zařízení, případně prozkoumejte jeho zadní stranu, podporované telefony mívají na zádech logo technologie. Pak už stačí jen nainstalovat aplikaci Google Pay z obchodu Play a propojit své zařízení s platební kartou.

Důvodem, proč Česká spořitelna přišla s podporou Google Pay až nyní, je jejich pokus o vytvoření a rozšíření vlastní platební aplikace, kterou nazvali Poketka. Pro Android uživatele je tato varianta dostupná již od loňského srpna a dle vyjádření banky ji k dnešnímu dni využívá dvacet čtyři tisíc klientů. Její podpora s příchodem Google Pay zatím nekončí, na konci září bude však její funkčnost omezena pouze na bezpečné platby přes internet a slevový program.

Máte zkušenosti s mobilními platbami?

Zdroj: Tisková zpráva

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)