Parádní nápad. Ovládání appky My Air nikdy nebylo jednodušší

aplikace My Air widget

Platíte mobilem? Ať už bezkontaktně u terminálu, nebo skrz aplikaci či web s online bankovnictvím? Na jednu stranu je jednoduchost a rychlost při placení trochu dvousečná zbraň (hlavně teď v tom shonu před Vánoci), nicméně nemůžeme se samozřejmě na vývojáře zlobit, když nám utrácení či přijímání peněz nějakým způsobem usnadní. Česká Air Bank teď do své aplikace My Air vpravila velmi šikovnou vychytávku, která rychlý přístup k transakcím posouvá na úplně novou úroveň. Tou vychytávkou je widget na plochu.

My Air
My Air

Jeho základní velikost je 4×2 dlaždice a obsahuje kromě některých základních informací o účtu (např. číslo se dá ale skrýt) pět tlačítek, pod která si uživatel může nastavit libovolný úkon z široké nabídky. Patří mezi ně například zadání platby, platba QR kódem, focení dokumentu, zobrazení posledních plateb nebo náhled karet a nálepek. Widget tedy může vést na velkou spoustu běžných položek v aplikaci My Air, aniž by ji uživatel musel otevírat.

aplikace My Air widget ukázka

Tato velmi šikovná novinka už je dostupná ve veřejně vydané verzi 7.0.0 a při přidávání na plochu je možné si vybrat i ze dvou barevných variant. Widget bohužel funguje pouze majiteli účtu, takže pokud jste pouze disponentem, nespustíte jej.

 

Zdroj: Air Bank

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)