Air Bank začíná podporovat platby mobilem. Google Pay ale nepoužívá

air bank platby telefonem nfc platby

Google Pay (dříve Android Pay) již několik měsíců funguje i v Česku. Zatím jej podporují 4 banky, další slibují podporu někdy tento rok. Jedna z mála bank, která Google Pay odmítla, je Air Bank. A to z toho důvodu, že jejich vývojáři chystali vlastní platby telefonem. A ty byly dnes spuštěny, takže klienti této banky, kteří mají chytrý telefon s NFC, můžou již také platit přes telefon.

Air Bank platby telefonem fungují na stejné technologii jako Google Pay

Novinka využívá stejnou technologii HCE, jakou využívá například Google Pay. Placení mobilem bude fungovat prostřednictvím My Air aplikace. Dostupná je alespoň pro systém Android 4.4, pokud má váš telefon NFC, tak vás sama upozorní na tuto novinku.

Aktivace funkce je jednoduchá, potřebujete jen PIN pro potvrzení platby. Pokud máte více karet, tak si můžete vybrat jako kartu má telefon používat pro placení. Jakmile je funkce aktivní, stačí v obchodě přiložit telefon k platebnímu terminálu.

Jak fungují platby mobilem

Jak fungují platby mobilem

Pokud je nákup do 500 Kč, tak po vás aplikace nebude chtít zadání PIN kódu. Pokud však koupíte něco nad 500 Kč, tak pro potvrzení platby musíte použít PIN. Ten se nezadává na terminálu, ale přímo na telefonu.

„Klienti Air Bank jsou zvyklí mobilní aplikaci My Air používat velmi často, a proto jsme přímo do této aplikace přidali i možnost placení v obchodech. Nejenže je tak zapnutí funkce placení velmi snadné a rychlé, ale navíc jsou informace o platbách zpracovávány stejně jako u běžných plateb kartou a nejsou předávány ještě dalším třetím stranám. Nutnost zadat PIN u plateb nad 500 korun je pak bezpečnostní prvek, který má za cíl ochránit klientovy peníze. Potvrzovat PINem větší částky jsou klienti zvyklí i z placení
bezkontaktní kartou,“ říká Jaromír Vostrý, produktový manažer pro platební karty a bankomaty Air Bank.

Výběry z bankomatu pomocí telefonu přijdou později

Air Bank také do budoucna plánuje také výběry z bankomatů pomocí telefonů. Jde ale u úplně novou funkci, a to i pro Mastercard, se kterou spolupracují. Spuštění této funkce tak přijde později. Vkládání peněz do bankomatů pomocí telefonu se v tuto chvíli neplánuje.

My Air
My Air

Máte Air Bank, vyzkoušeli jste již platby telefonem?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)