AI chatbot v Bingu prý čelí zneužívání. Microsoft se zlobí

Bing vyhledávače AI chatbot gpt zenužívání Microsoft

Společnost Microsoft před několika málo týdny oficiálně uvedla novou verzi svého vyhledávače Bing, jehož součástí je také AI chatbot založený na základech GPT-4. Tímto krokem vypálila nemálo konkurentům rybník (včetně Googlu, který své řešení stále ladí), některé inspirovala a u některých nejspíš dochází i k tomu, že nově upgradovaný Bing a jeho umělou inteligenci zneužívají partnerské vyhledávače proti vůli Microsoftu.

Agentura Bloomberg tvrdí, že americká firma údajně zasahuje proti vyhledávačům poháněným službou Bing, které využívají její data z vyhledávání k napájení svých chatbotů s umělou inteligencí. Podle této zprávy technologický gigant informoval dva nejmenované vyhledávače, že pokud budou i nadále využívat vyhledávací data Bingu ve svých nástrojích umělé inteligence, Microsoft jim přístup k těmto datům zcela omezí. Účel je přitom zřejmý: Ponechat si vygenerované texty chatovacího bota „na svém“.

Microsoft uvedeným způsobem podporuje například vyhledávače DuckDuckGo, Yahoo a You.com a právě na ně padá největší podezření. Ačkoli není jasné, které vyhledávače má Bloomberg ve své zprávě na mysli, stojí za zmínku, že DuckDuckGo nedávno spustil nástroj nazvaný DuckAssist, který poskytuje shrnutí některých vyhledávání generovaná umělou inteligencí, zatímco You.com a Neeva nabízejí nástroje poháněné umělou inteligencí, které generují anotovaná shrnutí a poskytují odpovědi na otázky uživatelů. Některé z těchto praktik jsou asi za hranou licení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už jste zkoušeli schopnosti nového Bingu?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)