Hra Age of War – zabojujte si v průřezu celé lidské historie

age-of-war-intro

Hra Age of War od vývojářského studia Max Games je již delší dobu dostupná pro počítače a během té doby si vytvořila velmi silnou základnu fanoušků. Pro mobilní operační systém Android byla hra dostupná v podobě různých portů, které však obsahovaly buďto viry, nebo vysoké množství nepříjemných reklam všeho druhu. Společnost Max Games se však rozhodla vydat hru Age of War i pro systém Android a vy si ji tak nyní můžete vychutnat i na vašem mobilním zařízení. Pojďme se na ni blíže podívat.

Age-of-War-Mobile-1.0

Po prvním zapnutí se objeví hlavní menu, ve kterém naleznete kromě možnosti Play také položky Store, Achievements, Credits a odkaz na další hry od společnosti Max Games v obchodu Google Play. V záložce Store si budete moci navíc zakoupit speciální Hacked Mode, díky kterému získáte neomezené množství peněz, nulový čas stavění vojáků a instantní vylepšení doby, a Glorious Morning II, což je prodloužená verze soundracku ze hry.

Screenshot_2014-11-26-11-16-24

Po zvolení možnosti Play si budete muset vybrat obtížnost hry. V tomto případě platí čím vyšší obtížnost, tím jsou soupeřovi vojáci silnější a početnější.

Screenshot_2014-11-26-11-25-42

Po vybrání obtížnosti se přenesete do samotné hry. Age of War je hra, ve které proti sobě soupeří dvě znepřátelené strany. Vy se nacházíte na levé straně, soupeř poté na pravé. Každý má k dispozici základnu s určitým počtem zdraví, které se ukazuje vždy nad hlavní budovou. Vašim cílem je pomocí vojáků zbořit soupeřovu základnu. Aby to nebylo tak lehké, tak budete muset také velmi opatrně nakládat s financemi, které budete získávat za ničení nepřátelských vojáků. Na levé vrchní straně naleznete tlačítko Menu, aktuální stav vašich peněz a zkušenosti. Na pravé straně se poté nacházejí tlačítka s možností zakoupení vojáků, speciálních obranných věží a dalších míst pro jejich umístění a v neposlední řadě také tlačítko s možností prodání již zakoupené věže. Kromě toho zde naleznete také tlačítko se zlatou hvězdou, díky kterému se budete moci přesunout do dalšího věku. Pokud půjde v průběhu hry opravdu do tuhého, tak budete moci využít také speciální schopnost, která se liší dle vašeho aktuálního věku. Tlačítko pro aktivaci se nachází na pravé straně a po použití se bude schopnost určitou dobu znovu nabíjet.

Screenshot_2014-11-26-09-58-09

Hru vždy začnete jako jeskynní muž, který může vyrábět tři základní vojáky a postavit jednu obrannou věž. Až získáte potřebný počet 4000 zkušeností, tak se budete moci přesunout do druhého věku, kterým je středověk. Celý seznam všech věků a potřebných zkušeností naleznete zde:

  • jeskynnímuž – počátek každé hry, padající meteority jako speciální schopnost, vojáci s kyjem, šipkami a jezdec na dinosaurovi
  • středověk – 4000 zkušeností, sprcha šípů jako speciální schopnost, vojáci s brněním a mečem, kuší a rytíř na koni
  • renesance – 14000 zkušeností, dočasná nesmrtelnost jako speciální schopnost, vojáci se šavlí, kuší a přenosným dělem
  • 20.století – 45000 zkušeností, nálet letadel jako speciální schopnost, vojáci s nožem, pistolí a tank
  • budoucnost – 200000 zkušeností, laser ze satelitu jako speciální schopnost, vojáci s mečem, pistolí, tank a supervoják

Screenshot_2014-11-26-11-14-36

Hra Age of War se nachází v obchodu Google Play zcela zdarma. Pokud hledáte oddechovou hru na volné chvíle, tak můžeme Age of War zcela jistě doporučit.

Znáte Age of War z počítače? Hrajete hru i na mobilním telefonu?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)